15.05.2017Spotkania z pisarzami: Izabellą Klebańską i Tomaszem Trojanowskim

11 maja 2017 roku Miejska Biblioteka w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zaprosiła uczniów łowickich szkół podstawowych na spotkania z pisarzami: Tomaszem Trojanowskim oraz Izabellą Klebańską.
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza zebrali się uczniowie czterech łowickich podstawówek: nr 2, 4, 7 oraz szkoły pijarskiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w spotkaniu we własnej szkole. Wydarzenia odbyły się w ramach akcji V Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z książką na walizkach.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy pełnej sali z młodymi czytelnikami spotkał się Tomasz Trojanowski. Pisarz opowiadał uczniom o swoim przywiązaniu do książek, wspominał lektury z dzieciństwa, które ceni do dziś. Zachęcił uczniów do czytania, które jest najlepszym sposobem na kształtowanie wyobraźni.

Izabella Klebańska odwiedziła obie szkoły. Spotkania z tą autorką miały nieco inny, nieszablonowy charakter. Pisarka w swoich książkach wprowadza czytelników w zaczarowany świat muzyki. Dlatego dziś uczniowie mogli wsłuchać się w muzykę m.in. Dvoráka, Chopina, czy Czajkowskiego. Do utworu Czajkowskiego Jezioro łabędzie Klebańska napisała wiersz pod tym samym tytułem, który odczytała zgromadzonym uczniom przy dźwiękach muzyki.

Na obydwu spotkaniach rozstrzygnięto również I etap konkursu plastycznego: Strachy na lachy. Do drugiego etapu, który odbędzie się 13 maja w Kutnie podczas finału V Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z książką na walizkach zostały wybrane prace Klaudii Golińskiej (SP1), Emilki Arniszewskiej (SP3) i Alicji Dzięgielewskiej (SP2).
na strone.jpg

na strone.jpg na strone