17.05.2017Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - relacja

Za nami XIV edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W Bibliotece się działo...

Dla najmłodszych uczestników odbyły się zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru Kamishibai.
Straż Miejska Miasta Poznania zrealizowała zajęcia Z biblioteką ekologicznie, podczas których promowała wśród dzieci postawy ekologiczne. Gościem specjalnym zajęć był inspektor Wartuś – maskotka Straży Miejskiej.
Najmłodsi goście mieli również możliwość zwiedzania zakamarków Biblioteki, co wywołało wiele pozytywnych emocji.
Tematem zajęć prowadzonych przez funk­cjon­ariu­szki­ Straży Miejskiej dla młodzieży niep­ełno­spra­wnej­ było omówienie zasady ograniczonego zaufania w kontakcie z osobą nieznajomą.
Podczas wtorkowego seminarium prof. Barbara Harwas-Napierała oraz dr hab. Lucyna Bakiera omówiły rolę wzorów osobowych w rozwoju człowieka na wszystkich etapach jego życia__.
Pani Małgorzata Swędrowska w trakcie warsztatów Książki pachnące wrażeniami zapoznała nauczycieli z poszczególnymi etapami czytania wrażeniowego.
Włączając się w akcję Zaczytani.org, młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych oraz uczniowie z II klasy SP przygotowali piękne laurki, które zostaną przekazane chorym dzieciom ze szpitali.
Więcej informacji: pbp.poznan.pl

001.jpg 008.jpg 011.jpg 013.jpg