18.05.2017konkurs fotograficzny

konkurs fotograficzny.jpg
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Czy tu... czy tam… CZYTAM !”

ORGANIZATOR
Biblioteka Publiczna w Miedźnie, Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie

UCZESTNICY
Młodzież z terenu Gminy Miedźno ucząca się w:
- klasach 6 Szkół Podstawowych,
- gimnazjach,
- szkoła pona­dgim­nazj­alny­ch.

CEL KONKURSU
1. Promocja czytelnictwa poprzez niestandardowe podejście do czytania,
2. Uatrakcyjnienie wizerunku czytelnika i samej czynności czytania,
3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej.

ZASADY OGÓLNE
1. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, dotyczące nie tyle samej książki, co nietypowych miejsc, w które ją zabieramy i nies­tere­otyp­owyc­h sposobów czytania. Im bardziej pomysłowe zdjęcie tym lepiej.
2. Prace tworzone są indywidualnie.
3. Prace nadsyłać należy w wersji elektronicznej na adres bpmiedzno@wp.pl. Możliwe jest także dostarczenie zdjęć w formie tradycyjnej do Biblioteki Publicznej w Miedźnie
4. Nadesłane prace należy opisać, podając imię i nazwisko autora oraz dane kontaktowe.
5. Przesłane prace nie będą zwracane.
6. Udział w konkursie jest bezpłatny.
7. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie www.gokmiedzno.pl i na profilu Facebook.
8. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej www.gokmiedzno.pl (w zakładce pliki do pobrania).

ZASADY SZCZEGÓŁOWE
1. Przedmiotem konkursu są fotografie, których tematyka wiąże się z podanym tytułem.
2. Technika wykonania fotografii jest dowolna.
3. Jeden autor może dostarczyć tylko jedno zdjęcie.
4. W ramach przystąpienia do konkursu Uczestnik oświadcza, że:

posiada pełnie praw autorskich do zdjęć, osobistych i majątkowych,
posiada zgodę osób, których wizerunek utrwalono na zdjęciu i jest uprawniony do wykorzystania tego wizerunku,
zgłoszone do konkursu zdjęcie nie narusza praw osób trzecich, w szczególności autorskich praw osobistych i majątkowych,
udziela organizatorowi konkursu bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie ze zdjęć w celu jego publikacji na stronie www.gokmiedzno.pl oraz na Facebooku,
wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku na w/w stronach internetowych.

TERMINY
Prace wykonane zgodnie z wymogami organizatorów należy przesłać drogą elektroniczną lub dostarczyć do Biblioteki w Miedźnie do dnia 31 maja 2017 roku.
Prace nadsyłać należy w wersji elektronicznej na adres bpmiedzno@wp.pl.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY
1. Oceny prac dokona jury, powołane przez Organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
3. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą elektroniczną o wynikach konkursu.
4. Nagrodą w konkursie jest udział 5 czerwca 2017 r. w warsztatach „Jak fotografować smartfonem”, które poprowadzi Jacek Bonecki – znany fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz ze zgodą uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997r. O ochronie danych osobowych (Dz. U. Z 2002 r. Nr. 101, poz. 926 ze zm.). Dane osobowe uczestników konkursu będą chronione zgodnie z wymienioną ustawą. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawienia. Podanie danych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wzięcie udziału w konkursie.
W sprawie roszczeń wnoszonych przez osoby trzecie odpo­wied­zial­ność­ ponosi autor.
Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu bez podania przyczyny oraz niewyłonienia zwycięzców.

Informacje o konkursie można uzyskać:
Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie, Biblioteka Publiczna w Miedźnie
ul. Filipowicza 5 42-120 Miedźno