26.05.2017Śmieszne i pocieszne wierszyki dla dzieci

W środę 17 maja w Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbył się organizowany przez Filię nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Śmieszne i pocieszne wierszyki dla dzieci".
W zmaganiach o miano mistrza recytacji wzięły udział dzieci z następujących przedszkoli:
Przedszkole im. św. E. Stein
Niepubliczne Przedszkole „Stumilowy Las”
Niepubliczne Przedszkole Językowe „Wyspa Szkrabów”
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a także strojem. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki.
W oczekiwaniu na werdykt jury, uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. "Bajkowe kłopoty", przygotowane przez klasę IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierownictwem p. Danuty Szulc.
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: Anna Jonczyk-Drzymała wiceburmistrz, która pełniła funkcję przewodniczącej, Beata Szczygieł dyrektor PKO BP, Agnieszka Raj-Kubat aktorka Teatru Dzieci Zagłębia, reżyserka, scenarzystka Teatru po Pracy oraz Olgierd Kniejski radny miejski, autor wielu publikacji dotyczących regionu.
Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce:
Hanna Korte-Kozłowska z Przedszkola Miejskiego nr 6;
II miejsce:
Zuzanna Ulfik z Przedszkola Miejskiego nr 7;
III miejsce:
Maja Latos z Niepublicznego Przedszkola Językowego Wyspa Szkrabów oraz Zuzanna Mroziewicz z Przedszkola Miejskiego nr 4;
Wyróżnienia:
Rafał Poręba z Przedszkola Miejskiego nr 4, Wojciech Gabryel z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Amelia Just z Przedszkola im. św. E. Stein..
Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
Sponsorami tegorocznego konkursu byli:
Elhand Transformatory
Bank Spółdzielczy
PKO Bank Polski
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, jurorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy uczestnikom Konkursu, i zapraszamy za rok.
goo.gl

m_29a.jpg