01.06.2017Spotkanie z autorką książek dla dzieci Wiolettą Piasecką

WIOLETTA PIASECKA AUTORKA KSIĄŻEK DLA DZIECI NA SPOTKANIU W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ M. I G. W TRZCIELU I FILII BRÓJCE.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu i Filia Brójce w dniu 30.05.17 r. gościły u siebie autorkę książek dla dzieci Wiolettę Piasecką. Autorka tworzy głównie baśnie, bajki, sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. W swojej baśni opisała życie i twórczość Hansa Christiana Andersena, która została wydana przez Wydawnictwo Skrzat, pt. W poszukiwaniu szczęścia. Również książka pt.: „Mała cyganeczka” poświęcona jest znanej poetce cygańskiej żyjącej kiedyś w Gorzowie Wlkp. - Papuszy. Pisarka na koncie ma już wydanych ponad 40 książek dla dzieci.
Na spotkanie z autorką przybyły dzieci z klas II-III. Nasz gość zaskoczył małych czytelników ogromnym wachlarzem zajęć integracyjnych przeznaczonych dla nich. Pierwszą ofertą, w, której dzieci mogły wziąć czynny udział był teatrzyk kukiełkowy. Wspólnie z autorką młodzi czytelnicy odgrywali swoje role wraz z przygotowanymi do występu kukiełkami. Inna grupa młodych odbiorców dzięki Pani Wioletcie przedstawiła pełen humoru kabaret kukiełkowy. Trzecią niespodzianką przygotowaną przez gościa były zagadki sportowe dotyczące piłki nożnej. Wiedza chłopców odnośnie piłki nożnej zadziwiły wszystkich zebranych, a jeszcze bardziej zaskoczyła nas swoimi wiadomościami nasza pisarka, która odpowiedziała młodym fanom piłki nożnej na wszystkie pytania dotyczące piłkarzy grających obecnie w europejskich klubach piłkarskich. Za dobre odpowiedzi uczestnicy dostali w prezencie książki. Oprócz tego po każdej zabawie dzieci wybierały los, na którym było napisane, kim zostaną w przyszłości. Na koniec spotkania zadawano pytania autorce dotyczące jej twórczości i bardzo dobrej znajomości piłki nożnej. Dzieci z radością ustawiły się w kolejce po książki i autografy naszego gościa.

Spotkanie z WIOLETTĄ PIASECKĄ (1).jpg
Spotkanie z WIOLETTĄ PIASECKĄ (2).jpg