Rodzaj wydarzenia

literackie

Salon Literacki „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1, Kraków
2017-6-8
05.06.2017Spotkanie z poezją. Spotkanie z Jakubem Kornhauserem.
Biblioteka Kraków

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Salonie Literackim Biblioteki Kraków "Pod Gruszką".

Naszym gościem będzie Jakub Kornhauser - autor poematów prozą i opowiadań, także tomików poetyckich. Jego twórczość tłumaczona była m.in. na język rumuński, słowacki i rosyjski. W 2016 roku za książkę „Drożdżownia” otrzymał Nagrodę Wisławy Szymborskiej. Doktor nauk humanistycznych w zakresie lite­ratu­rozn­awst­wa, nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii Romańskiej UJ. Zajmuje się teorią i historią XX-wiecznych ruchów awangardowych, literaturą eksperymentalną i poezją współczesną. Członek zespołu redakcyjnego „Literatury na Świecie”.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Lebda.

www.biblioteka.krakow.pl

FB_salon_czerwiec_kornhauser.png