08.06.2017„Magiczny świat Bohumila Hrabala” – wystawa unikalnych fotografii w Bibliotece Kraków

Od 12 czerwca do końca sierpnia w Bibliotece Kraków prezentowana będzie wystawa „Magiczny świat Bohumila Hrabala” złożona z kilkudziesięciu unikalnych fotografii Ladislava Michálka, przyjaciela i nadwornego fotografa Bohumila Hrabala (1914-1997), wybitnego czeskiego pisarza.

Na zdjęciach sportretował jego samego i udokumentował Pragę opisaną przez autora wybitnych powieści, m.in. Pociągi pod specjalnym nadzorem, Postrzyżyny i Obsługiwałem angielskiego króla.

Na otwarciu wystawy 12 czerwca o godz. 16.00 w Fili nr 7 (Al. Pokoju 33) gościem specjalnym będzie prof. Jacek Baluch, lite­ratu­rozn­awca­ i tłumacz literatury czeskiej, były ambasador RP w Czechosłowacji i Czechach.

Wystawa, przygotowana we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie, należy do kategorii wędrujących. Będzie prezentowana w kilku placówkach Biblioteki Kraków:

12-30 czerwca – Filia nr 7 (Al. Pokoju 33),
5-21 lipca – Filia 45 (ul. Teligi 24),
26 lipca -11 sierpnia – Filia 25 (ul. Fałata 2),
17-31 sierpnia 2017 – Filia 48 (ul. Boh. Września 26)

Plata Hrabal.png

Plata Hrabal.png Plata Hrabal