22.06.2017Błaszczykowski z prezentem od naszej biblioteki!:)

W piątek, 16 czerwca w naszej gminie przebywali wyjątkowi goście. Kuba Błaszczykowski wraz z gośćmi swojej Fundacji "Ludzki Gest" na sali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Twardorzeczce rozegrał wyjątkowy, charytatywny mecz w siatkówkę. W trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali środki dla 4-letniego Przemka Gawlińskiego, który od niedawna zmaga się z nowotworem mózgu oraz Daniela Rosiaka z Lipowej i Adrianny Rybus z Ostrego. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Zawodników na boisko wyprowadzali młodzi zawodnicy ze szkółki piłkarskiej działającej na terenie naszej gminy. Każdy z nich trzymał w ręce klepoka, czyli drewnianą zabawkę wykonaną przez twórców ludowych Wiesławę i Mariana Łobozów, których wystawę od początku czerwca można oglądać w naszej bibliotece. Kuba Błaszczykowski otrzymał natomiast prezent potwierdzający, że książka "Kuba. Autobiografia” jest najchętniej wypożyczaną książką sportową w Gminie Lipowa.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!:)😊

6.jpg 6