Rodzaj wydarzenia

literackie

ul. Szczepańska 1, Kraków
2017-6-29
27.06.2017Przypadki podróżne. Spotkanie z Jędrzejem Majką.
Biblioteka Kraków

Zapraszamy na kolejne spotkanie Salonu Literackiego Biblioteki Kraków "Pod Gruszką". Naszym kolejnym gościem bedzie Jędrzej Majka.

Jędrzej Majka, z wykształcenia teolog i dziennikarz, z zamiłowania podróżnik, opowie o swoich podróżach z lat 2012-2016 po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Ukaże świat daleki od tego, jaki znamy z katalogów biur podróży, snując opowieści m.in. o Madagaskarze, Kambodży i Chinach, a także opowiadając o swoich fascynacjach Stambułem, Rio i Hawaną.
Jędrzej Majka jest autorem wielu książek podróżniczych, m.in. „Kresy. Śladami naszych przodków”, „Ostatni dzień Lwowa”, „Pociąg do świata”, „Przypadki podróżne” oraz albumów „Lwów. Trzy eseje”, „Ukraina”, „Kresy”, „Mistyczne Kresy”, „Mistyczny Lwów”, „Mistyczne Wilno”, a także przewodników „Przewodnik po Kresach. Ukraina. Białoruś. Litwa” i „Lwów i okolice”.

Salon Literacki Biblioteki Kraków "Pod Gruszką"

FB_salon_czerwiec_majka.png

FB_salon_czerwiec_majka.png FB_salon_czerwiec_majka