Biblioteka Kraków - Filia nr 21 (dla dorosłych)
ul. Królewska 59
2017-6-29
27.06.2017Spotkanie autorskie z Joanną Stovrag
Biblioteka Kraków

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Stovrag.

Joanna Stovrag– slawistka, tłumaczka języków połu­dnio­wosł­owia­ńskich opowie o swojej fascynacji krajem nazywanym sercem Bałkanów, czyli Bośnią i Hercegowiną.

Dlaczego kiedyś przed laty pokochała leżące na skrzyżowaniu kultur, tradycji i religii Sarajewo – miasto piękne, lecz dotkliwie doświadczone przez historię? Co takiego zainteresowało nieżyjącego już dziś korespondenta wojennego Waldemara Milewicza, że nakręcił film o Joannie i jej mężu, sarajewianinie? Swoje doświadczenia i przemyślenia związane ze stronami południowymi Joanna Stovrag zawarła w wydanej nakładem Wydawnictwa Replika książce pt. „Chwila na miłość”, która zostanie zaprezentowana podczas spotkania. W książce znajdują się m.in. unikatowe zdjęcia z oblężonego Sarajewa.

Rozmowę z autorką poprowadzi Janusz Mika – dziennikarz, publicysta i prozaik.

Serdecznie zapraszamy!

F.21_29.06 spotkanie aut - stovrag.jpg