28.10.2013Najmłodsi czytelnicy w bibliotece

Logo portalu

W czwartek 24 października filię nr 4 w Czaplach odwiedziły dzieci z klasy I z wychowawczynią Danutą Jankowską. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak stać się czytelnikiem biblioteki, jakie są zasady korzystania z wypożyczalni. Zapoznały się z księgozbiorem dla dzieci, który jest systematycznie powiększany. Szczególnym zain­tere­sowa­niem­ cieszyły się książki o tematyce przyrodniczej, o zwierzętach, popularno-naukowe. Dla niektórych dzieci nie był to pierwszy kontakt z biblioteką. Mam nadzieję, że dla pozostałych także nie, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek.

Logo portalu

Oprac. Elżbieta Łucka