05.07.2017NOWA WYSTAWA.

Przez cały lipiec zapraszamy Państwa do naszej biblioteki na wystawę obrazów Pani Teresy Szewczyk. Malarka gościła już w Lipowej ze swoimi obrazami "Kwiaty". Tym razem zaprezentuje pejzaże.
Teresa Szewczyk z domu Wróbel urodziła się i mieszka w Jeleśni. Marzyła o szkole plastycznej i pracy związanej ze sztuką, jednak życie potoczyło się inaczej. Drzemiąca pasja odezwała się po latach. Inspiracje do swoich prac malarskich odnajduje w otaczających ją krajobrazach rodzinnej miejscowości. Często tematem jej prac są również kompozycje kwiatowe. Jej prace zwracają uwagę odbiorcy poprzez indywidualny, swobodny styl oraz harmonijnie zestawione barwy.
Autorka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie wystawiała swoje prace w rodzinnej miejscowości. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Maroko i Litwie. (archiwum autora).
Talent po Pani Teresie odziedziczył jej syn, Paweł, którego obraz również można podziwiać na trwającej w naszej bibliotece wystawie.
Zapraszamy do oglądania wystawy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.
zdjecie 1.jpg
zdjecie 2.jpg