06.07.2017Rok Wisły - wystawa

Sejm Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Historyczny rozkwit potęgi dawnego Państwa Polskiego związany był ściśle z największą polską rzeką. Nad jej brzegami kształtowały się losy naszego Narodu.

W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły w Miejskiej Bibliotece Publicznej została przygotowana tematyczna wystawa, na której prezentowane są różnorodne informacje o Wiśle oraz wybrane obrazy i utwory literackie inspirowane tym tematem.

Wystawę można oglądać w holu przed Wypożyczalnią dla Dorosłych do 30 września 2017 r. Serdecznie zapraszamy.

Plakat-Rok-Wisly.jpg Plakat-Rok-Wisly