11.07.2017Dzieci kodują w bibliotece

W zbąszyńskiej Bibliotece kodowania ciąg dalszy. 10 lipca odbyła się druga część warsztatów z kodowania pod patronatem „Linku do przyszłości”. Dzięki uprzejmości Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego roboty pozostały u nas na czas wakacyjny. Dzieci miały szansę nauczyć się od podstaw programowania gry o nazwie „Finch pong”. Zadaniem uczestników warsztatów było zakodowanie paletki oraz piłki. Finch – nasz robot, kontrolował ruchy paletki, tak aby piłeczka się od niego odbijała. Drugim etapem zajęć były zawody. Wygrywała ta osoba, która uzbierała największą ilość punktów. Zadanie nie było łatwe, nikt nie chciał zobaczyć na swoim ekranie „game over”. Wyłonili się nawet mali mistrzowie gry w „Finch ponga”. Radość była ogromna, gdy dzieci miały świadomość, że grają w grę, którą sami od podstaw zaprogramowali. Mamy nadzieję, że te i inne zajęcia z kodowania skłonią młodych ludzi do poszerzenia swoich zainteresowań tematyką programowania i zaprocentują w przyszłości.
Zajęcia po raz kolejny prowadzili niezawodni uczniowie z Liceum Garczyńskiego Milena Szczeszek oraz Patryk Poznański pod czujnym okiem Pani Pauliny Chłopkowskiej. Dziękujemy im za zaangażowanie i fantastyczną atmosferę podczas zajęć.

DSC_0533.JPG DSC_0533
JPG, 3.8 MiB