03.08.2017"Wakacje z książką i nie tylko..." w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej

Wakacyjny program Biblioteki Publicznej w Nowe Białej zawierał szereg interesujących propozycji skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej. Inspiracją do wspólnej zabawy była opowieść Juliusza Verne pt. „W 80 dni dookoła świata”. Uczestnicy słuchając przygód głównego bohatera Fhileasa Fogga, starali się odtworzyć trasę jego podróży. Wspólnie rysowali kontynenty, zaznaczali miasta i porty, które odwiedzał słynny podróżnik. Korzystając z literatury popu­larn­onau­kowe­j, szukali informacji o poszczególnych miejscach, zamieszkującej je ludności i jej kulturze. Młodzież wykazała się kreatywnością i zaangażowaniem, czego dowodem jest wspaniały plakat, przedstawiający mapę podróży książkowego bohatera.
nowa biała 7.jpg

Warsztaty filmowe pt. „Nowa Biała Story” – to kolejna propozycja na ciekawą i zarazem edukacyjną zabawę. Zajęcia poprowadzili: Dominika Łapka i Tomasz Jurkiewicz, znani i cenieni reżyserzy, niejednokrotnie nagradzani za swoją pracę. Tematem spotkań był powrót do przeszłości i przybliżenie młodzieży postaci dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Białej, pani Zofii Łabudy, a także nauczycielki Heleny Łabudy. Uczestnicy, zainspirowani historią opowiedzianą przez zaproszonych gości, przygotowali w oparciu o nią scenariusz, a także podjęli próbę sfilmowania tego wydarzenia, prezentując znakomity jak na swój wiek talent filmowy. Wskazówki, których udzielili prowadzący, pozwoliły w znacznym stopniu wzbogacić dotychczasową wiedzę dzieci i młodzieży biorącej udział w warsztatach.
Wszystkim zaangażowanym w zajęcia, ogromnie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki.

nowa biała 7.jpg nowa biała 7
nowa biała 5.jpg nowa biała 5