08.08.2017Zaproszenie na wystawę

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach

zaprasza na wystawę

"NIEZWYKLI ŚWIĘCI"

Rzeźba i malarstwo na szkle

wernisaż 09.08.2017 r. o godz. 17.00

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta i Wacława Koźmińskiego –  bł. Honorata Koźmińskiego.

Adam Chmielowski – człowiek wykształcony, majętny, powstaniec styczniowy, artysta, miłośnik piękna,a na koniec zakonnik i opiekun ubogich z marginesu społecznego.

Wacław Koźmiński – po okresie zaniechania praktyk religijnych ponownie doznał łaski nawrócenia,założyciel zgromadzeń zakonnych pomagających chorym, upośledzonym, starcom i dzieciom.

Wystawa pokazuje w skromnym stopniu, wizerunek tych świętych, przecież ludzi z krwi i kości,wyrażony na płótnie, szkle i za  pomocą kawałka drewna przez różnych artystów oraz młodzież i dzieci.

„Galeria w sieni” GBP w Wilkowicach

Wilkowice, ul. Strażacka 3

Wystawa czynna do 10 września 2017 roku

Organizatorami wystawy są:

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku Białej,

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu,

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu,

Kurator wystawy: Zbigniew Micherdziński

Po raz pierwszy wystawa pokazana była w ramach XXIII Tygodnia Kultury Chrz­eści­jańs­kiej­ w Pałacu Habsburgów w Żywcu.

Następnie w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury
w Bielsku-Białej.

W naszej galerii wystawa jest pokazana w bardzo okrojonym wymiarze z uwagi na brak miejsca.