16.08.2017 Nowe komputery !

Rychtalska biblioteka jeszcze w tym roku wzbogaci się o sprzęt komputerowy i urządzenia peryferyjne o wartości ponad 11 tys. zł. Środki finansowe na ten cel – w wysokości 10 tys. zł - pozyskała z programu dotacyjnego Instytutu Książki pn. „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017 ”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu znalazła się wśród bibliotek zakw­alif­ikow­anyc­h do otrzymania dotacji. W sumie do projektu przystąpiło ponad siedemset trzydzieści placówek z całej Polski, a dofinansowanie otrzyma tylko138. Strategicznym celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii tele­info­rmat­yczn­ych i wyrównywanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. Dzięki przyznanym bibliotece środkom będzie można wymienić przestarzały sprzęt informatyczny oraz zakupić m.in. tablety i czytniki e-booków.

kraszews.jpg kraszews