21.08.2017„Na szlaku” Jura Krakowsko-Częstochowska w obiektywie Wojciecha Mścichowskiego

Zapraszamy do odwiedzenia kolejnej w naszej Bibliotece wystawy fotografii Wojciecha Mścichowskiego.
Nie jest zawodowym fotografem, a na swoich pracach stara się uchwycić piękno otaczającego świata z perspektywy zwykłego człowieka. Jak mówi sam autor: Moje prace nie stanowią dzieł sztuki fotograficznej a jedynie starają się pokazać obraz otaczającej rzeczywistości, widziany okiem przeciętnego człowieka, postrzegającego świat wraz z jego pięknem, ułomnościami i wszystkim, co zadziwia, wzrusza, czasem oburza, lecz zawsze pozostaje w pamięci.

Najchętniej fotografuje bliskie jego sercu miejsca, tu gdzie się wychował, przebywał lub mieszka obecnie. W 2016 roku przy okazji Światowych Dni Młodzieży mogliśmy w Miejskiej Bibliotece im. Cebrowskiego w Łowiczu podziwiać na wystawie "Łowickie jaskółki" fotografie autora przedstawiające wejście pielgrzymów łowickich w tradycyjnych barwnych strojach na Jasną Górę. Tym razem można będzie zobaczyć piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przepiękne krajobrazy Jury z białymi ostańcami, architekturę drewnianych kościołów, ruin zamkowych można podziwiać na ponad 70 zdjęciach.

Wystawa będzie czynna od 21.08.2017 do 22.09.2017 r.

Zapraszamy!

wyst-mscichowski.jpg