25.08.2017„Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie w sierpniu rozpoczęła realizację zadania „Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką”. Z książkami o przyjaźni spotkają się w bibliotece wychowankowie mogileńskich przedszkoli.
Uczniowie młodszych klas szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach ilustratorskich, które poprowadzi Stefania Barańska – plastyk, absolwentka Akademii Plastycznej w Sofii.
Uczniowie starszych klas szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach literackich, które poprowadzi polonistka Katarzyna Sterymska – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Tematem przewodnim wszystkich spotkań z dziećmi, zorganizowanych w ramach projektu, będzie przyjaźń.
Autorzy najciekawszych prac literackich i plastycznych wezmą udział w warsztatach „Jak powstaje książka”. Poprowadzi je Joanna Tyluś-Malak, autorka książek dla dzieci i właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”.
Warsztaty staną się okazją do poznania nowego lokalu biblioteki, a także międ­zypo­kole­niow­ych spotkań dzieci i wspó­łpra­cują­cych­ z biblioteką członków Mogileńskiego Towarzystwa Kultury będącego partnerem w realizacji zadania.
Zakończeniem zadania będzie grudniowa wystawa oraz publikacja prac, które powstaną podczas warsztatów.

skąd się biorą przyjaciele.jpg

skąd się biorą przyjaciele.jpg skąd się biorą przyjaciele