Rodzaj wydarzenia

2017-9-3
28.08.2017Narodowe Czytanie w Nowym Targu
Nowy Targ MBP

Logo_narodowe_czytanie_2017.jpg Już w niedzielę 3 września o godz. 12:00 na scenie nowotarskiego Rynku odbędzie się wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie.
Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.
W tej edycji to właśnie "Wesele" Wyspiańskiego zebrało najwięcej głosów, pokonując tym samym "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego i "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego .

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Tagu podobnie jak w poprzednich latach przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, jednak tym razem wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu przygotowała dla Państwa coś szczególnego. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa.
W bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielą się m. in. Burmistrz Grzegorz Watycha, Bolesław Bara, Krzysztof Łapsa, Urszula Starzyk, Zofia Sokołowska, Tomasz Zieliński, Mirosław Spera.
Nietypowe jest również miejsce, spotykamy się na scenie nowotarskiego rynku, jest więc możliwość abyście Państwo dołączyli do nas i razem z Nami spędzili to niedzielne popołudnie. Warto usłyszeć jak brzmi jeden z najw­ybit­niej­szyc­h polskich utworów w nowej i zupełnie nieznanej odsłonie.

Mamy niespodziankę dla wszystkich, którzy w ten wyjątkowy dzień będą z nami. Kancelaria Prezydenta RP przygotowała z tej okazji specjalną pamiątkową pieczęć dla lokalnych organizatorów akcji.
Każdy kto przyniesie swój egzemplarz Wesela, będzie mógł skorzystać z możliwości ostemplowania go właśnie tą pieczęcią. To wspaniała okazja aby uzyskać niecodzienną pamiątkę.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Logo_narodowe_czytanie_2017.jpg Logo_narodowe_czytanie_2017