Rodzaj wydarzenia

edukacyjne

Park im. św. Jana Pawła II
2017-9-2
31.08.2017Narodowe Czytanie i festyn rodzinny "Czytanie na trawie"
Piotrków Trybunalski MBP

Zapraszamy na kolejny festyn rodzinny z cyklu "Czytanie na trawie", który odbędzie się 2.09.2017 r. Tym razem motywem przewodnim będą kolory!

Zaczynamy o 15.00 w Parku im. św. Jana Pawła II.

W programie: wspólne czytanie, kolorowe konkursy i zabawy, występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. bł. E. Bojanowskiego.

Dodatkowo w czasie imprezy zapraszamy na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Tym razem wspólnie czytane będzie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Przypominamy, że akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą Quo vadis przeczytano w ponad 2200 miejscach. (źródło: www.prezydent.pl)

Wszystkich, którzy chcą wesoło spędzić z nami czas i wszystkich tych, którzy chcą zatopić się w lekturze "Wesela" serdecznie zapraszamy!

Festyn rodzinny odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizacje zadania "Kulturostrada".

MKiDN-Czytanie2.jpg MKiDN-Czytanie2