10.09.2017Narodowe Czytanie

„Co tam, panie, w polityce?” - pyta Czepiec Dziennikarza w I akcie „Wesela” Wyspiańskiego. Od tej znanej frazy rozpoczęło się Narodowe Czytanie w bibliotece publicznej w Obornikach 1 września 2017 r. W odtworzonej z pietyzmem scenerii dworku Tetmajera pojawili się główni bohaterowie dramatu w strojach z epoki. Fragmenty utworu czytali: Krzysztof Paszyk, Piotr Woszczyk, Andrzej Okpisz, Agnieszka Katarzyna Balcerowiak, Stefania Maria i Czesław Kiwertz oraz uczniowie LO i Prywatnego Gimnazjum w Obornikach. Okazało się, że tekst Wyspiańskiego brzmi nadal świeżo i aktualnie, a kolejne sceny budziły zadumę lub salwy śmiechu zgromadzonych słuchaczy. Całość imprezy przygotowała Irena Najdek z LO w Obornikach we współpracy z dyrektor biblioteki Krystyną Eichler, Stefanią Kiwertz i naszą koleżanką Ewą Klimasek.

21369612_772661902895601_8057477521198864149_n.jpg