15.09.2017WAKACJADA

Jak w latach poprzednich Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu przygotowała dla dzieci pozostających w mieście różnorodne formy zajęć, które pokazały, że udane wakacje, to nie tylko pobyt w górach czy nad morzem. Cykl spotkań pod hasłem Wakacjada czyli lato w bibliotece! pozwolił dzieciom spędzić wolny czas w twórczy, a przy tym przyjemny i wesoły sposób. Rozmaitość propozycji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie było mowy. Jak zawsze ogromną popularnością cieszyły się zajęcia rękodzielnicze, które poprowadzili: Stiven Mrugała i Urszula Kempa. Uczestnicy wykonywali m. in. betonowe kwietniki, kule z kordonka, ozdobne kartki, drobiazgi z masy solnej, kwiaty z krepiny, jeże ze starych książek czy dekoracje do domu. Nie zabrakło przedstawienia kukiełkowego Kot w butach, przygotowanego wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną. Ciekawe zajęcia dla dzieci zaproponowało również Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. W niezwykłą podróż dookoła świata zabrała uczestników Ania Trzepizur w ramach spotkań z Anką Czytanką, odbyły się także warsztaty teatralne „drabinA”, podczas których uczestnicy mogli skupić się na własnych emocjach, wyobraźni i ruchu ciała. Dla „trochę starszych” mieszkańców naszego miasta zorg­aniz­owal­iśmy­ warsztaty geologiczne i plastyczne. Podczas spotkań „Zostań młodym geologiem”, biorący udział przeprowadzali ciekawe eksperymenty, m. in.: symulacja wybuchu wulkanu, wykrywanie węglanu wapnia w skałach, powstawanie skał magmowych czy osadowych. Na warsztatach plastycznych, które poprowadziła Daria Pyrchała uczestnicy poznali trzy techniki plastyczne: monotypia, linoryt oraz kolaż. Wśród naszych propozycji znalazły się również: warsztaty językowe „100 słów z hiszpańskim na wakacje” oraz „Spacerownik po Lublińcu”. O tym, że wakacje w bibliotece mogą być udane, świadczy stała i liczna obecność dzieci i ich rodziców na zajęciach.
GALERIA: photos.app.goo.gl