17.09.2017Poznaj żywego pisarz

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu realizując projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo Dla Książki - Poznaj żywego pisarz – organizuje 30 spotkań autorskich promujących czytelnictwo i rozwijających wiedzę w Bibliotekach Publicznych powiatu nowosądeckiego.
W pierwszym cyklu spotkań w dniach od 11 do 15 września 2017 roku gościliśmy na 10 spotkaniach autorskich Panią Annę Czerwińską–Rydel, autorkę książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Autorka jest pomy­słod­awcz­ynią­ i mistrzynią w pisaniu biografii o wielkich Polakach: Henryku Sienkiewiczu, Kornelu Makuszyńskim, Marii Curi-Skłodowskiej. Na spotkaniach z młodym czytelnikiem najwięcej uwagi poświęciła książkom biograficznym i historycznym.
O swoich bohaterach autorka opowiada ciekawie, barwnie i z dowcipem. Dodatkową atrakcją podczas spotkań była Muza, psia asystentka z którą pisarka przyjechała z Gdańska, jej obecność stała się pretekstem do mówienia o psach sławnych pisarzy.
Był też czas przeznaczony na wspólną dyskusję. Pisarka była zaskoczona różnorodnością zadawanych pytań. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos - otrzymując w zamian długopisy i zakładki - pytali o powody pisania, początki kariery, ilość napisanych książek, ciekawi byli ile czasu zajmuje napisanie książki. Autorka z przyjemnością na wszystkie z nich odpowiadała. Pani Ania zauroczyła uczestników spotkań serdecznością, ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach i życiu.
Podsumowaniem spotkania było tradycyjne rozdanie autografów na zakładkach, które zostały artystycznie wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h Gniazdo.
Spotkania przebiegały w miłej, ciepłej atmosferze, zorganizowane przy wsparciu organizacyjnym i doskonałej współpracy bibliotekarzy z bibliotek powiatu nowosądeckiego, w których te spotkania się odbywały.
W 10 spotkaniach w: Siedlcach, Rożnowie, Olszanej, Zagorzynie, Żeleźnikowej, Nowej Wsi, Florynce, Bereście, Łomnicy Zdroju, Powroźniku wzięło udział 524 uczestników.
Przed nami kolejny etap realizacji w/w projektu, kolejne 10 spotkań autorskich w grupach zorganizowanych w Bibliotekach Publicznych w Jasiennej, Gródku n/Dunajcem, Chomranicach, Łososinie Dolnej, Frycowej, Mystkowie, Jazowsku, Brzeznej, Białej Niżnej, Ptaszkowej. Tym razem gościem spotkań w dniach 18-22 września będzie Magdalena Zarębska.
Natomiast dla dorosłego czytelnika od 25-29 września w Bibliotekach Publicznych w Barcicach, Rytrze, Starym Sączu, Żegiestowie, Grybowie, Tyliczu, Tęgoborzy, Marcinkowicach, Kamionce Wielkiej i Piwnicznej Zdroju będzie gościł pisarz podróżnik - Andrzej Meller.

SAM_1509.jpg SAM_1509
jpg, 6.1 MiB, 5152x3864