19.09.2017Spotkanie z Michałem Olszewskim.

18 września w naszej bibliotece odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie autorskie. Tym razem gościliśmy znanego dziennikarza, publicystę i pisarza Michała Olszewskiego. Spotkanie związane było z promocją najnowszej książki autora - "#upał".
Michał Olszewski pracował jako reporter i szef działu reportażu "Tygodnika Powszechnego", a od 2014 objął stanowisko redaktora naczelnego krakowskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Do Amsterdamu”, który otrzymał pierwszą nagrodę w III edycji konkursu "Znak-Proza". W 2005 ukazała się jego druga książka „Chwalcie łąki umajone”, a w kwietniu 2009 „Low-tech". W 2010 wydał "Zapiski na biletach" - opowieść o podróżach po Polsce oraz "Eco-book o eko-Bogu", zapis rozmów o ekologii prze­prow­adzo­nych­ z franciszkaninem o. Stanisławem Jaromim. Książka "Zapiski na biletach" była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2011 w kategorii proza. W 2015 roku otrzymał Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki „Najlepsze buty na świecie”.
Podczas spotkania rozmawialiśmy głównie o ogromnych zmianach, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat - głównie zmianach tech­nolo­gicz­nych­, które przyczyniły się z kolei do ogromnych zmian w społeczeństwie. Była mowa o mediach społ­eczn­ości­owyc­h, facebooku, twiterze... i o ogromnym tempie w jakim żyjemy... Świetna lekcja dla nas wszystkich, która przybyłym na spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci.
Dziękujemy Panu Michałowi za przyjazd do naszej biblioteki oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Do zobaczenia w październiku!:)😊

zdjęcie 1.jpg