25.09.2017Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

19 września w Bibliotece Publicznej w Łososinie Dolnej miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.
Magdalena Zarębska to autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży, a jej powieść pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali” omawiana na spotkaniu autorskim, stała się wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy na temat śląskiej gwary i tradycji.
Autorka poprowadziła spotkanie w formie warsztatów połączonych z pokazem multimedialnym.
Pani Magdalena podała uczestnikom spotkania wiele słów w gwarze śląskiej, co okazało się niezwykle pomocne w zabawie polegającej na odgadywaniu zawodów na podstawie śląskich nazw rzeczy i czynności. Dzieci bawiły się także w kalambury oraz wysłuchały wiersza Tuwima pt. Pan Hilary czytanego po śląsku.
Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą.
Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje do zakupionych książek. Końcowym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia z pisarką.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Poznaj Żywego Pisarza” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , którego wspó­łorg­aniz­ator­em była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Starym Sączu . Serdecznie dziękujemy.

Zarebska09[1].jpg Zarebska09[1]
Zarebska08[1].jpg Zarebska08[1]