25.09.2017Książkobus w Zbąszyniu

Dziś na parkingu przy zaprzyjaźnionym Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, dokładnie o godzinie 8:30, zaparkował autobus o tajemniczej nazwie „Operacja Książkobus”. W środku na dzieci czekała Pani Monika Skikiewicz – animatorka, która sama o sobie mówi, że jest BAJANKĄ. Zabrała ona dzieci w magiczny świat dwóch wspaniałych małych detektywów. Lecz nie tak łatwo było wejść do Książkobusa. Na początek Pani Monika Bajanka pokazała czarodziejską sztuczkę, która miała na celu ukazanie, czym jest dobro i zło, po czym dzieci zostały zaproszone do Książkobusu. Tam Bajanka opowiedziała nam, czym zajmuje się detektyw, rozdała każdemu legitymację detektywa oraz przeczytała fragment książki z cyklu „Operacja” autorstwa Jorn Lier Horsta wydawnictwa Media Rodzina, które jest organizatorem tej niesamowitej akcji. Na koniec każdy uczeń zrobił swój odcisk linii papilarnych na legitymacji detektywa, by była ona unikatowa. Aby wyjść z Książkobusu, dzieci musiały wypowiedzieć trzy słowa: „Sezamie, otwórz się!”. Tym sposobem zakończyła się wizyta małych czytelników w tak niecodziennym miejscu.

DSC_0598.jpg DSC_0598
jpg, 3.9 MiB, 4496x3000