Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
2017-10-25
03.10.2017Filmy z audiodeskrypcją „Sztuka kochania” Marii Sadowskiej
Chełm ChBP

Miło nam jest poinformować, że Chełmska Biblioteka Publiczna wznawia projekcje filmów z audiodeskrypcją, przeznaczonych głównie dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki filmom z audiodeskrypcją, osoby żyjące z dysfunkcjami wzroku, będą mogły „oglądać” bez przeszkód i aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.
Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodatkowe opisy słowne udostępnia osobom niewidomym odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala poznawać widzialny dorobek kulturalny, w tym przypadku sztuki filmowej.
Seanse odbywać się będą w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 12.00 raz w miesiącu. prasa_bacebook.jpg

prasa_bacebook.jpg prasa_bacebook