03.10.2017NARODOWE CZYTANIE 2017

W piątek 22 września w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu mieszkańcy Gminy Grodziec uczestniczyli w kolejnej, szóstej już edycji akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Grodziec i SP w Grodźcu. W tym roku głosami czytelników zdecydowano o czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
_LSA1495.jpg
W atmosferę tradycyjnej, polskiej, weselnej uroczystości wprowadziła wszystkich zebranych „Kapela łącząca pokolenia”. Za stołem nakrytym białym obrusem zasiedli zaproszeni lektorzy. Witając uczestników, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec - Katarzyna Gromala oraz dyrektor SP w Grodźcu - Krzysztof Nowicki, odczytali list Prezydenta RP Andrzeja Dudy inaugurujący akcję.
20170922_114253.jpg
W czytanie dramatu Wyspiańskiego zaangażowani byli: samorządowcy z Anną Andrzejewską na czele, dyrektorzy szkół z terenu gminy Grodziec oraz przedszkola, kierownik GOPS w Grodźcu, księża, przedstawiciele Nadleśnictwa Grodziec, bibliotekarze oraz seniorzy i uczniowie. Żartobliwe fragmenty czytane w odpowiedniej interpretacji, rozbawiały godziecczan tak, że uśmiechy nie znikały im z twarzy. Wspaniała recytacja tekstu dramatu wpadła w ucho nawet najmłodszym słuchaczom, którzy chętnie zasłuchiwali się w treści czytane przez zaproszonych gości. Dla chętnych biblioteka publiczna przygotowała na tę okoliczność również konkurs z wiedzy o polskich tradycjach weselnych.
W rolę państwa Młodych, którzy, jak przystało na nowożeńców, zatańczyli pierwszy taniec, wcielili się: Joanna Rowińska, inspektor Urzędu Gminy Grodziec oraz radny Powiatu Konińskiego Maciej Kwiryng. Nie zabrakło także tortu weselnego, którego ze smakiem zajadali wszyscy goście weselni.
_LSA1640.jpg

_LSA1495.jpg _LSA1495