05.10.2017Galicyjska Jesień Literacka

4 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku zawitała Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka – jeden z największych festiwali promujących literaturę, poezję, sztukę i muzykę na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Tym razem organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Gromniku i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gromniku, pod patronatem Wójta Gminy Gromnik Pana Bogdana Stasza.

DSC07024.jpg

Członkowie Klubu Seniora z Gminy Gromnik podczas Koncertu Literackiego mieli zaszczyt gościć znakomitych autorów w składzie; Pan Władymir Stockman – poeta rosyjski bard i autor wielu ballad poetyckich, Pan Stefan Jurkowski – sekretarz Generalny ZG Związków Literatów Polskich w Warszawie, poeta i krytyk literacki, Pan Geza Cseby – poeta i tłumacz z Węgier oraz Pani Ewa Muckova – poetka ze Słowacji.

DSC07030.jpg

Podczas spotkania artyści w iście jesiennej atmosferze prezentowali seniorom swoje utwory poetyckie, jak również wzruszające ballady, które zostały nagrodzone przez słuchaczy gromkimi brawami. W zawrotnym tempie życia często brakuje czasu na zadumę i oderwanie się od szarej rzeczywistości. Zwykle w biegu nie zauważamy piękna otaczającego nas świata i nie potrafimy w pełni docenić wartości ulotnych chwil. Dopiero jesień, zarówno ta kalendarzowa, ale i przede wszystkim literacka sprawia, że zaczynamy patrzeć oczyma duszy na piękno, które nas otacza. Tak było i w tym roku dzięki wędrującym pisarzom, poetom i bardom, z różnych zakątków świata, którzy na długi czas pozostawią po sobie wspaniałe wspomnienia z tego wydarzenia.

DSC07058.jpg

DSC07024.jpg DSC07024