Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2017-10-10
05.10.2017Spotkanie z Lechem Dyblikiem
Piotrków Trybunalski MBP

Zapraszamy na spotkanie z Lechem Dyblikiem, które odbędzie się 10 października 2017 r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

Lech Dyblik to polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, ale i pieśniarz. Na październikowym spotkaniu zaprezentuje się piotrkowskiej publiczności także i w tej ostatniej roli.

Jest absolwenem PWST w Krakowie. Był zatrudniony w Teatrze Narodowym w Warszawie. W 2011 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza", a w 2012 "Dwa brzegi". Bez wątpienia drugi plan polskiej kinematografii nie wyglądałby tam samo bez Lecha Dyblika. Sympatię widzów zyskał dzięki wyrazistym kreacjom w takich produkcjach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta", "Wesele", "Dom zły", "Pod Mocnym Aniołem", "Wołyń", czy też serialach "Boża podszewka", "Sukces" i "Wiedźmin". Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze.

Na spotkanie zapraszają Dyskusyjne Kluby Książki działąjące przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika.

Dyskusyjny Klub Książki jest programem realizowanym we współpracy z Instytutem Książki.

DKK-Dyblik.jpg DKK-Dyblik