Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
05.10.2017150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta
Piotrków Trybunalski MBP

Serdecznie zapraszamy na wystawę, ukazującą życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta, jednego z głównych przedstawicieli realizmu w prozie Młodej Polski, laureata Nagrody Nobla za czterotomową powieść Chłopi.
Wystawa pod tytułem „150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta” zawiera informacje o życiu i twórczości autora oraz o najważniejszych ekranizacjach jego powieści. Całość jest uzupełniona portretami i zdjęciami pisarza oraz miejsc, w których przebywał, a także cytatami i wybranymi zdjęciami z adaptacji filmowych jego twórczości.

Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2017r. w holu przed wypożyczalnią dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

Reymont-plakat.jpg Reymont-plakat