Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2017-10-9
08.10.2017Dzień Głośnego Czytania Biblii
Piotrków Trybunalski MBP

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają wszystkich zain­tere­sowa­nych­ 9 października 2017 r. (poniedziałek) na Dzień Głośnego Czytania Biblii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

W programie m.in. przedstawienie wydarzeń, które złożyły się na III edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii, głośne czytanie „Księgi Sędziów”, podsumowanie konkursu „Bohaterowie Księgi Sędziów” i zwiedzanie wystawy pokonkursowej oraz wystawy „Biblia i książki o tematyce biblijnej w zbiorach MBP”. Spotkanie zakończy się przejściem do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek i udziałem w nabożeństwie różańcowym.

Honorowy patronat nad III edycją Dnia Głośnego Czytania Biblii objęli: Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

czytanie.jpg czytanie