12.10.2017Biblioteka Kraków na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Pod koniec października Kraków, Miasto Literatury UNESCO, zamienia się w czytelniczy raj, a to za sprawą corocznej edycji Targów Książki. W tym roku, w dniach 26-29 października 2017, odbędzie się 21. edycja Międ­zyna­rodo­wych­ Targów Książki. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) odwiedzą wystawcy, księgarze, pisarze, bibliotekarze, a przede wszystkim czytelnicy.

Jednym z wystawców będzie Biblioteka Kraków, która na swoim stoisku C73 (Hala „Wisła”) będzie promowała usługi, działalność kulturalno-edukacyjną, projekty oraz własne wydawnictwa.

W Dziecięcej Strefie Warsztatowej (Hala „Dunaj”) odbędą się warsztaty „Książka obrazkowa, nową formą pracy z czytelnikiem” dla dzieci w wieku 7-10 lat, podczas których zaprezentowana zostanie idea książek obrazkowych. Na podstawie książki Tomasza Samojlika „Pikotek chce być odkryty” uczestnicy będą opowiadali historię zwierząt. Następnie stworzą książkę obrazkową do wymyślonej przez siebie historii.

Terminy zajęć:
27 października 2017 r. (piątek), godz. 12.00-14.00
28 października 2017 r. (sobota), godz. 14.00-16.00

Liczba miejsc ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy: metodyczny@biblioteka.krakow.pl.

Biblioteka Kraków przygotowała również program dla bibliotekarzy i zain­tere­sowa­nych­ słuchaczy. 27 października w godzinach 14.00-14.50 (Sala Lwów A) będzie można wziąć udział w panelu „Biblioteka Kraków wobec wyzwań współczesności”, podczas którego, na przykładzie działalności Biblioteki Kraków, jako nowej instytucji kultury na mapie Krakowa, zaprezentowane zostaną nowe funkcje biblioteki publicznej wobec wyzwań społeczeństwa XXI w. Omówione zostaną założenia programowe, sieć bibliotek, scalenie systemów bibliotecznych, usługi, działalność wydawnicza, kulturalno-edukacyjna i promocyjna.

Zapraszamy na stoisko Biblioteki Kraków (C73 – Hala „Wisła”) oraz do udziału w warsztatach (Hala „Dunaj”) i panelu dla bibliotekarzy (Sala Lwów A).

Plan hali do pobrania

targi ksiazki 2017.jpg