Rodzaj wydarzenia

2017-10-20
16.10.2017Młody czytelnik w bibliotece
Poznań PBP

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają nauczycieli szkół i bibliotek szkolnych Województwa Wielkopolskiego na konferencję Młody czytelnik w bibliotece, która rozpocznie się 20 października o godz. 12:30 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius przy ul. Fredry 10 (IV piętro).

Program konferencji:

11.30-12.30 Rejestracja uczestników
12.30 Powitanie uczestników - dyrektor Wydawnictwa UAM Marzenna Ledzion-Markowska oraz dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Danuta Wielbowicz
12.35 - 14.00 Niekochany czytelnik w bibliotece: młody dorosły oczekiwania, nawyki, lektury – wykład dra hab. prof. UW Grzegorza Leszczyńskiego (Uniwersytet Warszawski Instytut Literatury Polskiej - Wydział Polonistyki)
14.00 - 15.00 Skąd się bierze lekcja polskiego? Scenariusze, pomysły, konteksty - rozmowy o książce z dr hab. prof. UAM Katarzyną Kuczyńską-Koschany (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
15.00– 15.30 Przerwa
15.30 – 16.30 Komiks i manga w szkolnej bibliotece. O zaletach obecności opowieści graficznych w bibliotekach dla dzieci i młodzieży – wykład dra hab. Rafała Wójcika (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu).

Zapisy za pośrednictwem formularza do wyczerpania miejsc docs.google.com