Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu
[awatar]
Biały Dunajec GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 207 38 98
Województwo: małopolskie
Powiat: tatrzański
Adres: ul. Jana Pawła II 363
34-425 Biały Dunajec
E-mail: bdgbp@op.pl

poniedziałek-piątek: 12.00-20.00
sobota: 8.00-16.00

www.gbpbialydunajec.pl

XVI OGÓLNOPLOSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK JUŻ ZA NAMI.

www.gbpbialydunajec.pl

Komentarze (0)

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu zorganizowała spotkanie w ramach obchodów 18. Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża".

Z tej okazji 25 kwietnia zaprosiliśmy autora książki "Podmuch" - Mateusza Dziadkowca, mieszkańca Białego Dunajca. Na spotkanie przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu wraz z wychowawcami oraz mieszkańcy. Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom wręczono upominek i symboliczną różę.

gbpbialydunajec.pl

Komentarze (0)

W dniach 8-15 maja 2018 obchodzimy XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Głównym celem "Tygodnia Bibliotek" jest podkreślenie roli czytelnictwa, edukacji i zainteresowania książką najmłodszych, którzy później zainspirują czytaniem innych.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Gliczarowie Dolnym prowadziła zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej i przedszkolakami w plenerze. Dzieci wybierały sobie dowolne księgi, książki i książeczki w dosłownym znaczeniu słowa "dowolność".
więcej na www.gbpbialydunajec.pl

Komentarze (0)

W ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu wraz z wychowawczynią Panią Ewą Sosińską odwiedzili naszą Bibliotekę. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom gdzie mogą znaleźć książki dla siebie, lektury szkolne, encyklopedie oraz literaturę dla dorosłych. Uczniowie mogli sobie wybrać dowolną książkę i nauczyli się zasad obowiązujących w bibliotece.

Podczas wizyty w Bibliotece dzieci korzystały też z tabletów używając aplikacji Quiver - bawiły się kolorując i „ożywiając” różne postacie i rzeczy w rzeczywistości 3D.

Komentarze (0)

Dzień 1 lipca 2015 roku zapisał się złotymi zgłoskami w działalności Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Otóż dzisiaj rozpoczęliśmy ZAUTOMATYZOWANE WYPOŻYCZANIE ORAZ AUTOMATYCZNĄ OBSŁUGĘ CZYTELNI. Pragnę podziękować przede wszystkim pracownicy Dominice Balickiej za ambitne podejście do zadania i uparte dążenie do celu. Dziękuję również pozostałym pracownikom i stażystom Biblioteki za mrówczą pracę przy katalogowaniu zbiorów i oklejaniu książek kodami kreskowymi.

Słowa podziękowania skierowaliśmy również w stronę władz naszej Gminy: Wójta Gminy Andrzeja Jacka Nowaka, Pani Ani Wędziarz – Skarbnika Gminy oraz Ani Wypychowskiej –Pani Sekretarz za wspieranie finansowe i docenianie naszych działań. Patronka Biblioteki ZOFIA SOLARZOWA jest naszym drogowskazem, skutecznie prowadzi nas i uczy pracy dla dobra wszystkich ludzi.

Dzisiejszy dzień jest pod znakiem róży i programu SOWA.

Józefa Kolbrecka – Kierownik Biblioteki
2.jpg 8.jpg 29.jpg 21.jpg

2.jpg 2
jpg, 85 KiB, 960x540
8.jpg 8
jpg, 70 KiB, 960x540
21.jpg 21
jpg, 86 KiB, 960x540
29.jpg 29
jpg, 84 KiB, 960x540
Komentarze (1)

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasza Patronka Zofia Solarzowa bardzo była uradowana, gdyż czytanie tekstów góralskich w ciągu tego czasu rzeczywiście połączyło pokolenia. Dzieci i młodzież podczas Tygodnia Bibliotek przygotowywały się do konkursu czytania tekstów góralskich pod opieką naszej zaprzyjaźnionej z Biblioteką seniorki Pani Helenki Świder – Zbójnikowej.
15 maja, w dniu imienin naszej Patronki, odbył się konkurs Czytania po góralsku oraz spotkanie autorskie z Wandą Szado-Kudasikową.

W trakcie pierwszej części spotkania dobrze przygotowani uczestnicy konkursu bardzo chętnie wzięli udział w tych czytelniczych zawodach, czytając pięknie po góralsku teksty z „Góralskiej czytanki”, którą wydała Pani dr Anna Mlekodaj – wykładowca Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Na twarzach słuchaczy widać było wielkie zainteresowanie cytowanymi tekstami: Jana Guta Mostowego, Franciszka Sikonia, Ludwiny Jarząbek i innych pisarzy ludowych z Podhala.

W konkursie wzięło udział 17 osób.

Drugą część spotkania wypełniły wiersze Wandy Szado-Kudasikowej, która zapoznała nas z tym co jej w duszy gra, kiedy ubiera w słowa swoje uczucia do miejsc i ludzi przez nią ukochanych: do suchowiańskich dziedzin, biał­odun­ajec­kich­ ludzi: Władysława Trebuni-Tutki i jego żony Zosi oraz swojego ukochanego Miasta – czyli Nowego Targu.

Wanda Szado-Kudasikowa urodziła się 11 marca 1936 roku w Płocku w rodzinie nauczycielskiej. Dzieciństwo spędziła w Suchem, w rodzinnym domu matki, a potem w Szaflarach i w Nowym Targu, gdzie skończyła Szkołę Podstawową i Gimnazjum Seweryna Goszczyńskiego. Dalsza edukacja to Studium Kultury i Oświaty, potem Studium Bibliotekarskie. Jest autorką 7 tomików wierszy.

Dziękujemy Pani Wiktorii Frańczak za przekazanie nagród dla uczestników.

100_9265.jpg 100_9265
jpg, 1.4 MiB, 3072x2304
Komentarze (0)

Zapraszamy do obejrzenia ulotki za 2013 rok :)😊

ulotka 20131.jpg ulotka 20131
jpg, 796 KiB, 1191x1684
ulotka 20132.jpg ulotka 20132
jpg, 856 KiB, 1191x1684
Komentarze (0)

Portal Laudate.pl oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu jest organizatorem wystawy„Ocalić od zapomnienia” , która odbędzie się 1. grudnia 2013r. o godz. 15:00 w naszej Bibliotece. Wystawa poświęcona będzie zbiorowi modlitewników z XIX i początków XX w .

Modlitewniki pochodzą z kolekcji Jarosława Błażusiaka (Jantka Galla) założyciela portalu katolickiego Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi. W czasie wystawy będzie wygłoszony wykład dotyczący ich zawartości oraz ewolucji na przestrzeni ostatnich wieków. Modlitewniki te nie są w większości okazami bibliofilskimi, które nigdy nie opuściły półek bibliotek, są to egzemplarze omodlone z wytartymi stronami od częstego używania. Na wystawie będzie możliwość obejrzenia unikalnych perełek takich jak np. Modlitewnik żołnierza, którego właściciel brał udział w Bitwie Warszawskiej, ręcznie pisany modlitewnik Zesłańca syberyjskiego oraz wiele innych unikatowych publikacji.

Program wystawy:

1.Otwarcie wystawy i powitanie uczestników.
2.Wykład na temat ewolucji modlitewników na przestrzeni ostatnich wieków.
3.Promocja projektu „Zbudujmy razem Nowe Laudate.pl”

Oprócz modlitewników Pana Jarosława zobaczyć będzie można również modlitewniki należące do Mateusza Cudzicha oraz Pana Andrzeja Jacka Nowaka- Wójta naszej Gminy

skrzynia.jpg skrzynia
jpg, 291 KiB, 980x650
Komentarze (0)

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, Związek Podhalan O/ Biały Dunajec
serdecznie zapraszają na uroczystość
50- lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu oraz promocji książki „Życie spełnione: mój pamiętnik” Zofii Solarzowej, która odbędzie się 25 maja 2013 r. w Auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu, przy ulicy Jana Pawła II 184a.
Program na plakacie

plakat A3n.jpg plakat A3n
jpg, 492 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

Zobacz ulotkę o naszej bibliotece.

grafika_typ1_2xA4-11.jpg grafika_typ1_2xA4-11
jpg, 790 KiB, 1191x1684
grafika_typ1_2xA4-12.jpg grafika_typ1_2xA4-12
jpg, 842 KiB, 1191x1684
Komentarze (3)
wojciech
Zakopane MBP
myszka_hm
Doma
beatafrtn

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo