Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
[awatar]
Konin ANS
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: (63) 249-71-80
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin
E-mail: biblioteka@konin.edu.pl

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie istnieje od powołania uczelni w 1998 r., ale jej historia jest znacznie starsza. Biblioteka powstała bowiem na bazie księgozbioru bibliotek Liceum Pedagogicznego, Kolegium Nauc­zyci­elsk­iego­ oraz Nauc­zyci­elsk­iego­ Kolegium Języków Obcych. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 70 tys. woluminów i na bieżąco uzupełniany jest zgodnie z nowymi kierunkami kształcenia.
Oprócz księgozbioru tradycyjnego osoby zapisane do biblioteki mają możliwość korzystania z baz naukowych na stanowiskach komputerowych rozmieszczonych w Bibliotece ANS w Koninie oraz z komputerów domowych.

Przypominamy,
że od 3.07 do 31.08.2023 r. Biblioteka będzie nieczynna z powodu skontrum.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

Komentarze (0)

Według prognoz International Programs Center przy U.S. Census Bureau, 24 września 2010 roku o 19:32 czasu uniwersalnego populacja świata wynosiła 6 870 906 129 ludzi. Ta liczba robi wrażenie. Oznacza bowiem, że 24 września 2010 roku istniało ponad 6,8 miliarda opinii na temat tego, co jest najbardziej irytującą rzeczą na świecie. Zgrzyt paznokcia po tablicy. Kruszenie styropianu. Zaplątany kabel od słuchawek. Głośna rozmowa telefoniczna w autobusie. Mlaskanie przy jedzeniu. Przedświąteczny tłum w galerii handlowej. Istnieją dźwięki, zapachy i zachowania innych ludzi, które budzą w nas ogromną irytację. Jedyną rzeczą, której wówczas chcemy, jest natychmiastowe przerwanie drażniącej sytuacji. Jak to się dzieje, że nie możemy znieść takich drobiazgów? Dlaczego rzeczy, które nie mają w gruncie rzeczy większego znaczenia, drażnią nas i denerwują? Joe Palca i Flora Lichtman sięgnęli do badań i teorii by wyjaśnić, dlaczego na niektóre bodźce reagujemy silną awersją. Z książki „Co nas drażni, co nas wkurza” Czytelnik dowie się: · dlaczego cechy, które na początku wydawały nam się atrakcyjne w nowym partnerze, z czasem zaczynają nas irytować · jak to się dzieje, że niektórych dźwięków nie potrafimy zignorować i jak to wykorzystują służby medyczne i porządkowe · z jakiego powodu prowadzenie badań naukowych nad wydzieliną skunksów jest szalenie skomplikowane · oraz w jaki sposób naukowcy denerwują badanych, by zdobyć wiedzę o działaniu „zirytowanego” mózgu. Wydzielina skunksa, która kojarzy nam się z zapachem zepsutego jedzenia, zgrzyt paznokci na tablicy, który kojarzy nam się z krzykiem – te irytujące bodźce mogą mieć ze sobą coś wspólnego. Nieprzyjemne doznania łączą się w ich przypadku z reakcjami awersyjnymi, wykształconymi w toku ewolucji, żeby utrzymać nas przy życiu. Czynniki, które budzą w nas irytację, kojarzą nam się z czymś, czego organizm każe nam unikać, dlatego wyzwalają silną reakcję. To kwestia pomylonej tożsamości – nie potrafimy rozróżnić prawdziwego zagrożenia od czegoś, co je naśladuje. Siedzicie na tarasie swojego domu z gazetą i poranną kawą. Przelatująca tamtędy mucha dochodzi do wniosku, że wasza głowa to najciekawsza i najbardziej intrygująca rzecz, jaką widziała w życiu. Niezmordowanie krąży wam wokół uszu. Nie zniechęca jej gazeta, teraz zwinięta i wykorzystywana w charakterze broni. Najwyraźniej ekscytację muchy tylko wzmaga to, że ją odganiacie. Poranna gazeta i kawa mogą działać na was kojąco, ale w obliczu uporczywego bzyczenia przestają się liczyć. Nie ma takiej możliwości, żeby nie irytowała was mucha, która lata wam wokół głowy. Jak to wyjaśnić?
libra.ibuk.pl

173931.jpg 173931
jpg, 34 KiB, 500x709
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2023-5-16
T12:00
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie 52.22639 18.27224 ul. Wyszyńskiego 3C 62-510 Konin

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie 16 maja o godz. 12.00 zaprasza Państwa na spotkanie autorskie z Maciejem Sobczakiem, pisarzem powieści fantasy, przygodowych, dramatów i książek dla dzieci. Autor urodził się i nadal mieszka w okolicach Ślesina i zapewne z tego powodu akcja jego książek często osadzona jest w naszym regionie.
Pan Maciej Sobczak jest nie tylko świetnym pisarzem ale także propagatorem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, często angażuje się w konkursy czytelnicze i spotkania z młodzieżą w szkołach i bibliotekach.

ak.png ak
png, 637 KiB, 1058x595
Komentarze (0)

ABOLICJA

Abolicja 2023.jpg Abolicja 2023
jpg, 304 KiB, 1280x720
Komentarze (0)

Zapraszamy Państwa do korzystania z bazy Ibuk Libra - w katalogu on-line.
Nowa wersja katalogu internetowego systemu SOWA2/MARC21 dostarcza unowocześnienia w zakresie udostępniania informacji o zbiorach bibliotecznych. Połączono opisy komercyjnych zbiorów elektronicznych IBUK Libra z informacjami o zbiorach Biblioteki PWSZ w Koninie. Biblioteka oferuje dostęp do ponad 633 książek w czytelni internetowej IBUK Libra.
Zakupione książki można czytać na wszystkich komputerach pracujących w sieci uczelnianej bez konieczności logowania. Z tej samej książki może jednocześnie korzystać pięciu czytelników.
Z dniem 01.10.2014 r. obowiązują nowe kody dostępu do bazy. Jednocześnie informujemy, że dotychczasowe hasła przestają być aktywne. Czytelników korzystających z bazy IBUK LIBRA oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­ zapraszamy do Biblioteki Głównej, Czytelni Naukowej ul. Wyszyńskiego 3C po odbiór nowych kodów dostępu (kodów PIN).
www.pwsz.konin.edu.pl

Komentarze (0)

Literary Reference Center Plus to obszerna pełnotekstowa baza literacka, zawiera szerokie spektrum informacji z prac ency­klop­edyc­znyc­h, książek, czasopism literackich i innych źródeł na temat tysięcy autorów i ich prac. Baza obejmuje pełny tekst ponad 35.700 streszczeń i przeglądów dzieł literackich, ok. 100.000 artykułów i esejów z zakresu krytyki literackiej, ponad 250.000 biografii autorów, ponad 740 czasopism literackich, ponad 750.500 recenzji książek, ponad 120.000 wierszy i poematów klasycznych i współczesnych, ponad 29.000 opowiadań, ponad 9.000 wywiadów z autorami, ponad 8.600 książek klasycznych i wiele innych publikacji. Ponadto zawiera ponad 2.700 pełnotekstowych literackich publikacji ency­klop­edyc­znyc­h m.in. w zakresie dramatu, poezji, literatury religijnej, literatury dziecięcej i innych dziedzin, 35 tomów literatury współczesnej "New Contemporary Literature Titles" wydawnictwa Salem Press obejmujące prace z zakresu fantastyki naukowej, literatury współczesnej, filozofii świata, literatury religijnej oraz biografie laureatów literackiej nagrody Nobla, 40 pełnotekstowych przewodników dla studentów w zakresie literatury amerykańskiej, literatury angielskiej, gatunków literackich a także 72 materiały wideo na temat prac literackich i autorów
Baza zawiera encyklopedie: Merriam Webster's Encyclopedia of Literature, Continuum Encyclopedia of American Literature, Continuum Encyclopedia of British Literature, Continuum Encyclopedia of Children's Literature, The New Princeton Encyclopedia of Poetry and Poetics, Beacham's Research Guide to Biography and Criticism (six volumes), The Oxford Illustrated History of English Literature, The Columbia Companion to the 20th Century American Short Story i wiele innych. Baza Literary Reference Center obejmuje również w całości zawartość bazy Magi­llOn­Lite­ratu­re Plus - wydawanej przez Salem Press.

Do 22 listopada br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ma otwarty dostęp testowy do bazy Literary Reference Center. Baza jest dostępna na platformie EBSCOhost uczelni na stronie search.ebscohost.com
Z bazy można korzystać na stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu rozmieszczonych w Bibliotece PWSZ w Koninie oraz w sieci uczelnianej.

LitRefCentrPlus_Masthead_Web.png LitRefCentrPlus_Masthead_Web
png, 154 KiB, 1024x250
Komentarze (0)

Zapraszamy do korzystania z Platformy Internetowej CEON tworzonej przez Inte­rdys­cypl­inar­ne Centrum Modelowania Matematycznego i Koputerowego UW (ICM) umożliwiającej dostęp do największych w Polsce zbiorów cyfrowych zasobów naukowych:
Wirtualnej Biblioteki Nauki, dostępnej dla wszystkich instytucji akademickich w Polsce, oraz polskich baz bibl­iogr­afic­znyc­h
abstraktowych i pełnotekstowych z różnych dziedzin wiedzy w otwartym dostępie.
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki zostało utworzone w 2011 roku przez Inte­rdys­cypl­inar­ne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM). W repozytorium są udostępniane różnego rodzaju materiały naukowe, takie jak:
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki jest adresowane do całego polskiego środowiska naukowego. W repozytorium są udostępniane:
artykuły (zarówno niepublikowane i nierecenzowane – preprinty, jak i te, które przeszły proces recenzji i zostały opublikowane – postprinty),
książki,
materiały konferencyjne,
raporty,
rozprawy doktorskie.
Repozytorium jest zgodne z opracowanym przez Open Archive Initiative (OAI) protokołem pobierania metadanych, dzięki czemu
dokumenty w nim udostępnione są łatwe do odnalezienia poprzez serwisy gromadzące informacje o zasobach naukowych w formie cyfrowej. Repozytorium jest oparte o oprogramowanie DSpace, dostosowane do lokalnych potrzeb przez programistów z Centrum Otwartej Nauki.

Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w repozytorium funkcjonuje na zasadach Open Access i jest w pełni otwarty i bezpłatny.
ceon.pl

2670_ceon.jpg 2670_ceon
jpg, 3 KiB, 120x64
Komentarze (0)

Zapraszamy do regularnego przeglądania wirtualnego wydania czasopisma TESOL Quarterly
Profesjonalne czasopismo zawierające artykuły na tematy istotne dla osób zain­tere­sowa­nych­ nauczaniem języka angielskiego. Kwartalnik prezentuje szeroki zakres tematów między innymi w takich obszarach jak psychologia i socjologia w nauce języków obcych, przygotowanie zawodowe, projekty nauczania i rozwoju czy standardy zawodowe.
Korzystanie z numerów aktualnych i archiwalnych nie wymaga logowania w serwisie internetowym.

olbannerleft.jpg olbannerleft
jpg, 7 KiB, 261x64
Komentarze (0)

Biblioteka Główna, ul. Wyszyńskiego 3C

poniedziałek - piątek
23.06 - 11.07.2014 r. - 8.00 - 15.00
soboty - nieczynne
14.07 - 14.08.2014 r. nieczynne
18.08 - 30.09.2014 r. - 8.00 - 15.00
soboty nieczynne

Istnieje możliwość przedłużenia książek na wakacje.

Czytelnia, ul. Popiełuszki 4

poniedziałek - piątek
30.06 - 11.07.2014 r - 7.30 - 15.00
soboty - nieczynne
14.07 - 25.07.2014 r. nieczynne
28.08 - 30.09.2014 r. - 8.00 - 15.00
soboty nieczynne

Komentarze (0)

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym wyłączona zostanie internetowa usługa zamówień i rezerwacji. Możliwa będzie natomiast opcja prolongaty.*

  • przypominamy o możliwości przedłużenia książek na cały okres wakacyjny. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się osobiście w Bibliotece przy ul. Wyszyńskiego 3C lub telefonicznie 63/249-71-80
Komentarze (0)
1 2
malgos0poczta.onet.eu
michalak.mn
sarnitta
milena_antecka
paula-malesza
justyna.hyza
skrzydlata
przemyslaw.przybyslawski
anna.szalczyk
sylwiawawrzyniak2
dareczkar.2012
axsoon
Boga_d
karolina260192
sandra.wisniew
aaaurelia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo