Biblioteka Publiczna w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata
32-005 Niepołomice
E-mail: biblioteka@biblioteka-niepolomice.pl

Sobota 8.00 - 15.00

Jesteśmy biblioteką, która łączy tradycję z nowoczesnością. Biblioteką będącą centrum informacji, edukacji i aktywności kulturalnej, pełną pasji i przyjaznej przestrzeni. W każdym działaniu kierujemy się potrzebami czytelników. Jesteśmy biblioteką otwartych drzwi.

2019-1-17
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata 50.03012 20.22151 ul. Bocheńska 26 32-005 Niepołomice

17 stycznia 2019 r., o godz. 18.00
Biblioteka wspólnie z Fundacją „Zamek Królewski w Niepołomicach”
zapraszają na spotkanie

z Haliną Kunicką

do Zamku Królewskiego w Niepołomicach (sala akustyczna)

Spotkanie połączone będzie z promocją książki "Świat nie jest taki zły" oraz mini koncertem.

Halina Kunicka - Polska piosenkarka urodzona we Lwowie Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy: jak zresztą mogli by jej nie znać, jeśli - 14 albumów płytowych rozkupiono w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy, a jej trzy Złote Płyty potwierdzają to ogromne zainteresowanie słuchaczy. Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swym recitalem. . .

Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte", „Niech no tylko zakwitną jabłonie", „Lato, lato czeka", „Od nocy do nocy", „To były piękne dni". Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami. Artystka wykonuje również utwory Wojciecha Młynarskiego specjalnie dla napisane dla niej takie jak m.in.:

Zabłyśnie dzień gdy uda nam się wszystko
Niby jest źle a jednak fantastycznie
12 godzin z życia kobiety
Szczęście