Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
[awatar]
Warszawa Wawer
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 22 277 49 47
Województwo: mazowieckie
Adres: ul. Trawiasta 10
04-618 Warszawa
E-mail: anin@bibliotekawawer.pl

poniedziałki, środy, czwartki: 13.00 – 18.45
wtorki, piątki: 10.00 - 15.45
soboty (w Aninie): 10.00 - 14.00

Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy prowadzi działalność kulturalną, oświatową i wydawniczą. Organizuje spotkania autorskie, wystawy malarstwa, grafiki i fotografii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, lekcje biblioteczne i stałe zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Znajdziecie u nas oprócz księgozbiorów również CZASOPISMA, AUDIOBOOKI, FILMY.
Nasze filie wyposażone są w nowoczesny sprzęt komputerowy ze stałym dostępem do Internetu. Niektóre posiadają książkomaty, wrzutnie oraz selfchecki.

Biblioteka publikuje kwartalnik „Między nami Aninianinami” i prace promujące historię Wawra. Podejmuje również współpracę z warszawskimi organizacjami pozarządowymi.

Informacje o naszej działalności w polskim języku migowym
bibliotekawawer.pl

Co roku odbywa się spotkanie z Kirą Gałczyńską "ZIELONY KONSTANTY" i ogólnopolska akcja ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, czyli rajd rowerowy czytelników i sympatyków biblioteki.

Czytelnikiem może zostać każdy mieszkaniec Warszawy. Katalog biblioteki dostępny jest na naszej stronie internetowej www.warszawa-wawer.sowa.pl

WYDARZENIE
2024-5-15
T18:30
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy - Wypożyczalnia nr 25 52.1617 21.21468 ul. Walcownicza 4/6 04-921 Warszawa

Nieprzypadkowo spotkanie z książką i jej autorami odbywa się w warszawskiej Falenicy, bowiem jeden z najs­łynn­iejs­zych­ polskich aktorów wybrał właśnie ją na swój ostatni dom. Zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic na pełen ciepła i wzruszeń majowy wieczór z Franciszkiem Pieczką.

Więcej informacji: www.facebook.com

436255025_122156609672089052_8462471021212890060_n (1).jpg

Komentarze (0)

Od poniedziałku 18 marca działa w Naszej filii w Aninie wrzutnia, czyli całodobowe urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Znajduje się na zewnątrz ogrodzenia, przy głównej ulicy.

Wrzutnia (inaczej: trezor biblioteczny) umożliwia wygodny sposób oddania książek w dniach i godzinach, kiedy biblioteka jest nieczynna.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami korzystania z tego urządzenia.

ZASADY KORZYSTANIA Z WRZUTNI (trezora)

  1. Wrzutnia służy do całodobowego zwracania książek wypożyczonych z filii
    przy ul. Trawiastej 10 :
  2. Wypożyczalnia nr 87 dla Dorosłych i Młodzieży im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  3. Oddział Dziecięcy
  4. Czytelnia Naukowa nr XIII
    w dniach i godzinach, gdy placówka jest nieczynna
  5. Zbiory wypożyczone w innych placówkach, nie mogą być zwracane z wykorzystaniem wrzutni.
  6. Użytkownik korzystający z wrzutni zobowiązany jest do delikatnego wkładania zwracanych książek do oznaczonego otworu. Książki należy wkładać pojedynczo, grzbietem do środka.
  7. Książki zwrócone z wykorzystaniem wrzutni są zdejmowane w godzinach pracy Biblioteki. Wrzucenie książki nie jest jednoznaczne ze zdjęciem jej z konta.
  8. Oddanie poprzez wrzutnię książek z opóźnieniem, nie zwalnia czytelnika od uiszczenia opłaty za ich nieterminowy zwrot.
  9. W deszczowe dni prosimy o zabezpieczenie książek przed wilgocią. W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych książek obowiązuje regulaminowa zasada pokrycia kosztów wynikłych z ich zniszczenia.
  10. Zabrania się wkładania do wrzutni jakichkolwiek przedmiotów poza wypożyczonymi w Bibliotece książkami.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt bez nazwy (1).jpg

Projekt bez nazwy (1).jpg Projekt bez nazwy (1)
jpg, 310 KiB, 1333x2000
Komentarze (0)

Sesje-RPG-w-Kulturotece-w-Falenicy-2-600x600.jpg

Komentarze (0)

2023-10-31.jpg

2023-10-31.jpg 2023-10-31
jpg, 28 KiB, 364x305
Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy!
Kody do serwisu Legimi.pl (polska wypożyczalnia książek elektronicznych) można uzyskać w bibliotece w Radości (radosc@bibliotekawawer.pl ; tel. 22 277 49 65).

Zasady korzystana z e-booków Legimi:
www.koszykowa.pl

Rejestracja:
www.legimi.pl

2020-02-03.jpg

2020-02-03.jpg 2020-02-03
jpg, 29 KiB, 407x305
Komentarze (0)

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Wasze pociechy do tegorocznej edycji projektu
„Mała Książka – Wielki Człowiek” Instytutu Książki z Krakowa.

Od momentu, gdy rodzice zapiszą dziecko do biblioteki – nowy, mały czytelnik otrzymuje w prezencie książkę z wartościowymi, mądrymi tekstami polskich autorów. W pakiecie jest również Karta Małego czytelnika. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książek, filmów czy audiobooków z księgozbioru dziecięcego przedszkolak otrzymuje naklejkę, a po uzbieraniu kompletu wręczamy z radością dyplom małego czytelnika 😀.
Przeczytajcie „List do rodziców”, a następnie przyjdźcie do jednej z wawerskich filii po książkę "Pierwsze czytanki dla…" lub "Krasnal w czerwonej czapce".
Projekt działa w 7 naszych placówkach, na terenie dzielnicy Wawer.

Zapraszamy do programu dzieci do lat sześciu.

Projekt bez tytułu.jpg

Projekt bez tytułu.jpg Projekt bez tytułu
jpg, 447 KiB, 2245x1587
Komentarze (0)

Już jest! Kolejny „Przewodnik” dla mieszkańców Wawra i wszystkich warszawiaków, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie i zdrowo.

Oddajemy w Państwa ręce „Wawerski Przewodnik Sportowy” – publikację, w której znajdą Państwo wiele informacji o tym, jak aktywnie odpoczywać i dbać o dobrą kondycję na terenie dzielnicy.

Wawer jest największą i najbardziej zieloną dzielnicą Warszawy. Jej granice opierają się o brzeg rzeki Wisły oraz Mazowiecki Park Krajobrazowy – tereny o wielkim znaczeniu przyrodniczym, ale też mające ogromny potencjał do wykorzystania przez osoby lubiące aktywny wypoczynek.

Dzięki dogodnej lokalizacji, w Wawrze znajduje się dużo miejsc, które swym urokiem przyciągają mieszkańców całej Warszawy. Plaża Romantyczna czy leśne ścieżki rowerowe – znane są warszawiakom od dawna. W dzielnicy znajduje się jednak wiele innych atrakcji, o których nawet jej mieszkańcy często nie wiedzą.

W „Wawerskim Przewodniku Sportowym” pokazujemy, gdzie można uprawiać różne dyscypliny sportu, trenować profesjonalnie i amatorsko, czy po prostu odpoczywać.

Miłej lektury.
Do zobaczenia na wawerskich szlakach.

Przewodnik można ściągnąć ze strony:
wawer.um.warszawa.pl

Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy!
Z radością informujemy, że otwieramy dział literatury ukraińskiej w filii nr 59 w Marysinie Wawerskim!
Lina Kostenko, Lesia Ukrainka i Taras Szewczenko otwierają listę poczytnych publikacji w języku ukraińskim.
Przyjdźcie i sprawdźcie jakie skarby kryją się w naszej marysińskiej bibliotece!

Zamów online:
www.warszawa-wawer.sowa.pl

Projekt bez tytułu.jpg

Projekt bez tytułu.jpg Projekt bez tytułu
jpg, 243 KiB, 2245x1587
Komentarze (0)

Szanowni Czytelnicy!

Niecodziennik "Między Nami Aninianinami" towarzyszy nam już od wielu lat. Wydawany przez Bibliotekę kwartalnik cieszy się dużym uznaniem wawerskiej społeczności, łącząc lokalne aktualności z sentymentalnymi wyprawami w przeszłość. "MNA" to nie tylko poezja, felietony i wszelkiego rodzaju publikacje - "MNA" to przede wszystkim Wy, Czytelnicy. To dzięki Waszemu zaangażowaniu kwartalnik jest wydawany, za co serdecznie dziękujemy!

"Między Nami Aninianinami" to również wspaniała redakcja, pod naczelnym kierownictwem Pani Barbary Mildner. Dzięki uprzejmości oryginalnego zespołu redakcyjnego Biblioteka Wawerska przedstawia Państwu piąty, specjalny numer "MNA".

Przygotowane w całości przez wawerskich bibliotekarzy świąteczno-noworoczne wydanie kwartalnika jest dziennikarskim debiutem naszych bibliotekarzy. Choć wydanie skierowane jest do młodzieżowej części czytelników, zachęcamy również wszystkich do zapoznania się z numerem. Oprócz podsumowań całorocznych działań bibliotecznych, znajdziecie w nim również nasze wspomnienia, aktywności, plany i zainteresowania. Bibliotekarz też człowiek, a kto wie o tym lepiej, jak nie Wy, wierni Czytelnicy?

Gazety w wersji tradycyjnej można znaleźć w każdej z naszych filii, zaś dla cyfrowych czytelników przedstawiamy wersję online pod linkiem:

aninski.blogspot.com

okladka.jpg

okladka.jpg okladka
jpg, 145 KiB, 452x640
Komentarze (0)

Gdzie w Wawrze można wypożyczyć książki w językach obcych?

"Po polsku lub może w innym języku?"
to projekt, który ma na celu ukazanie poprzez mapę wypożyczalni zbiorów obcojęzycznych warszawskich bibliotek publicznych.

Projekt finansuje m.st. Warszawa.
Weź udział w wydarzeniu
Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie / Map of Foreign Languages Libraries in Warsaw- #mapo­ffor­eign­lang­uage­slib­rari­esin­warsaw

Autorami są trzy biblioteki: Obcojęzyczna / Foreign Languages Library wraz z Poliglotka i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Mapa jest już dostępna od 7 października! OTO LINK: bit.ly

Pozdrawiamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­, małych i dużych czytelników i życzymy udanych wyborów mądrych książek! Oczywiście do zobaczenia przy regałach i półkach! 📓📔📗📘📚📖😃

244710996_2320649141421856_8227568946002116388_n.jpg

Komentarze (0)
anna.wankiewicz
s_konieczna
kosa1982
ballaun
borlinska
balas.magdalena
beawaszak
monikaply
e.derlacz
aga.bendkowska
olls
wgryciuk
urszula.krassowska
Wojdi
iblis
asja.graloff

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo