Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Chełmińskiej
86-070 Dąbrowa Chełmińska
E-mail: biblioteka@bibliotekadabrowa.pl

od poniedziałku do piątku 9:00 - 17:00

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. przywracamy możliwość wejścia do budynku biblioteki oraz wykonywanie usług ksero i wydruku (wyłącznie dokumenty przesłane mailowo).
Wprowadzamy ograniczenia w limicie osób – jednocześnie do biblioteki może wejść 1 osoba.
Osoby wchodzące do biblioteki zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa oraz do dezynfekcji rąk.
Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.
Wskazane jest zamawianie książek telefoniczne, drogą mailową lub przez katalog online.
Zostaje zwiększony limit wypożyczeń do 10 książek/ audiobooków.
W pierwszej kolejności obsługiwane są osoby odbierające zarezerwowane pozycje.
Aby skrócić czas pobytu w bibliotece, osoby nieposiadające karty bibliotecznej zobowiązane są w pierwszej kolejności do zdalnej rejestracji konta bibliotecznego (opcja ZAREJESTRUJ SIĘ w katalogu online).
Terminy zwrotów zbiorów niep­rzet­ermi­nowa­nych, tj. których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia bibliotek, zostały automatycznie przedłużone do 14.12.2020 r.
Systemowe naliczanie opłat regulaminowych za przetrzymanie dokumentów jest wstrzymane od 7 listopada do 14 grudnia 2020 r.
Zwracane książki podlegają 3-dniowej kwarantannie.

kaaasia246