Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie

Zapraszamy również na www.facebook.com/GBPBestwina
Twitter twitter.com
Instagram www.instagram.com

Gmina Bestwina jest położona w południowej części województwa śląskiego. Jest miejscem wyjątkowym i to właśnie tutaj działa Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie.
Biblioteka powstała 14 grudnia 1947 roku.
Obecnie GBP w Bestwinie składa się z trzech filii, które obejmują swoją działalnością obszar całej gminy Bestwina. Filie znajdują się w Bestwince, Kaniowie i Janowicach.
Biblioteka umożliwia mieszkańcom gminy bezpłatny dostęp do Internetu.
W Kąciku Prasowym czytelnicy mogą przy kawie lub herbacie odpocząć i poczytać aktualne gazety. Organizowane są również liczne konkursy.
W 2002 roku zapoczątkowano Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Palmę Wielkanocną” na wiersz o tematyce religijnej. Co roku napływają utwory z całej Polski oraz spoza granic naszego kraju.
Z inicjatywy Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapoczątkowane również zostaje honorowanie osób „przyjaznych” bibliotece tytułem Amicus Certus.
W styczniu 2004 roku GBP otrzymała dyplom Ministra Kultury „za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu czytelnictwa”.
W maju 2005 roku GBP w Bestwinie otrzymała I miejsce jako „Najlepsza Biblioteka w Powiecie Bielskim w roku 2004/2005”.
W lutym 2006 r. dyrektor GBP otrzymała z rąk wojewody śląskiego odznaczenie Srebrny Krzyż Zasługi.
W maju 2006 roku GBP w Bestwinie otrzymała po raz drugi, I miejsce jako „Najlepsza Biblioteka w Powiecie Bielskim ”.
w 2012 roku "Rzeczpospolita" przyznała GBP w Bestwinie tytuł najlepszej biblioteki w województwie śląskim w Rankingu Bibliotek 2012 oraz drugie miejsce w Polsce w Rankingu Bibliotek 2012 wśród bibliotek gmin miejsko-wieskich i wiejskich.
W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Interaktywnej Gry Terenowej pod hasłem: "Poznajemy Gminę Bestwina".

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Pana Eustachego Matejki, która potrwa do końca stycznia.

1.jpg 1
2015-12-9
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie 49.89604 19.0612 ul. Szkolna 8 43-512 Bestwina

Zapraszamy na spotkanie w dniu 9 grudnia (środa) o godz. 18-tej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie.
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie, Książnica Beskidzka oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w programie "Senior III"

Policja ciągle odnotowuje przestępstwa dokonywane na osobach starszych metodą "na wnuczka", "znajomego syna, córki", "na urzędnika" itp. Niektórzy sprawcy podają się także za policjantów. Policji trudno jest chronić osoby starsze przed tego typu przestępstwami, ponieważ dochodzi do nich na ogół w mieszkaniu, domu, bez udziału świadków. Poza przestępczością kryminalną równie ważne jest bezpieczeństwo osób starszych na drodze.

Celem programu jest również uświadomienie seniorom ograniczeń wynikających z wieku, wskazanie sposobów zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.

Na spotkanie zapraszamy osoby starsze wraz z ich opiekunami, rodzinami, oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­ tematyką naszego bezpieczeństwa.
W trakcie spotkania omawiane będzie zagadnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz zagrożenia związane z użytkowaniem kart płatniczych.

1.jpg 1
2015-10-14

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdą Omilianowicz w GBP w Bestwinie 14 października o godz. 17:00. Pani Magda jest reporterką o tematyce podróżniczej i społecznej.
Jest autorką 10 książek m. in.: "Anegdoty o gwiazdach", "Fakt autentyczny", "Kalejdoskop. Reportaże.", "Kalejdoskop II", "Pod podszewką świata", "Przekraczające granice", "Zakochani. Reportaże".
Na spotkaniu będzie możliwość zdobycia książki z autografem.
ZAPRASZAMY!!!
indeks.jpg

indeks.jpg indeks

Na ogłoszenie wyników z II Interaktywnej Gry Wiejskiej zapraszamy 1 października o godz. 19:00. Specjalna nagroda zostanie przyznana uczestnikowi, który w tym dniu przyjdzie w najciekawszym "stroju wiejskim".

Zapraszamy!

cropped-sloma.jpg

cropped-sloma.jpg cropped-sloma
2015-8-13
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie - GBP w Bestwinie 49.89609 19.06123 Szkolna 8 43-512 Bestwina

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Szołtyskiem
pt. "Kuchnia Matki Boskiej, czyli przepisy na jedzenie z czasów Jezusa, Maryi i Apostołów" z pokazem slajdów i przepisami kulinarnymi w dniu 13 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00

Będzie okazja do zdobycia książki z autografem!

szołtysek.jpg

szołtysek.jpg szołtysek

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Grze Wiejskiej.
Wszystkie odpowiedzi należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie, ul. Szkolna 8 , do dnia 10 września 2015 roku. Więcej szczegółów na stronie www.gbpbestwina.eu
gra w.jpg

gra w.jpg gra w

Dziś był ostatni dzień akcji od hasłem „Cała Bestwina czyta dzieciom” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przedszkolaki wysłuchały z dużym zain­tere­sowa­niem­ i skupieniem polską legendę pt. „Czerwone i czarne kamienie”, którą przeczytała Pani Anita Kubik – Skarbnik Gminy Bestwina.
Serdecznie dziękujemy radnym oraz pracownikom samorządowym gminy Bestwina za włączenie się w akcję. Wyrażamy wdzięczność Paniom Wychowawczyniom i Kierownictwu Przedszkola za współpracę. Najważniejsze podziękowania składamy przedszkolakom, które tak licznie uczestniczyły w słuchaniu bajek :-)
Wiecej zdjęć na www.facebook.com

IMG_6560.jpg IMG_6560
...
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.