Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
[awatar]
Bukowina Tatrzańska GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 207 76 94
Województwo: małopolskie
Powiat: tatrzański
Adres: Kościuszki 36
34-530 Bukowina Tatrzańska
E-mail: kontakt@bibliotekabukowina.pl

Bukowina Tatrzańska
ul. Kościuszki 36
pon.: 10:00 - 18:00
wt.: 10:00 - 18:00
śr.: 10:00 - 18:00
czw.: 10:00 - 18:00
piąt.: 10:00 - 16:00

Baśnie, bajki i bajeczki – to temat zajęć bibliotecznych, odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnikami byli uczniowie klas „0” a i b ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem literatury dziecięcej. Dowiedziały się czym charakteryzuje się baśń, a czym bajka. Że baśń – to fantastyczna opowieść o nadnaturalnych postaciach i zjawiskach, zawierająca często naukę moralną, często prawda miesza się z fantazją, postacie baśniowe to wróżki, królewny, rycerze, sierotki, postacie dobre i złe, ożywione zwierzęta i przedmioty. Natomiast bajka – to podstawowy gatunek ustnej twórczości ludowej, przypowieść, często z życia zwierząt. Baśnie i bajki są przeznaczone nie tylko dzieci ale i dla dorosłych; występują w niej zwierzęta, ale pod ich postaciami łatwo można rozpoznać zachowania ludzi. Baśnie i bajki mogą być tematem do wielu ciekawych zabaw.

Po zakończeniu zajęć każdy z uczniów wypożyczył sobie książkę do przeczytania na zajęciach w szkole. Zapraszamy ponownie, zdjęcia w galerii… na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

25 listopada 2018 r. to dzień, kiedy Pluszowy Miś obchodził swoje 116 urodziny. Również nasza Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami obchodziła to święto.

Do biblioteki w Bukowinie Tatrzańskiej przyjechały z tej okazji dzieci z klas O-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepiskach wraz ze swymi wych­owaw­czyn­iami­. Bibliotekę w Czarnej Górze odwiedziła klasa II z p. Gosią Jamróz.

Po zwiedzeniu bibliotek urodzinowi goście słuchali czytanych bajek o misiach, oglądali wystawy książkowe, w których głównymi bohaterami były różne misie. Były też różne gry, konkursy, zabawy, zagadki. Na zakończenie wszyscy otrzymali misiowy poczęstunek.

Fotorelacje można znaleźć na naszej stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W dniach 15-16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Zamoyskiego w Brzegach byli uczestnikami zajęć bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Lekcje biblioteczne były inspirowane jedną z czterech książek Wydawnictwa Egmont z serii “Czytam sobie z kotylionem”. Seria ta została przygotowana specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Bohaterowie serii oprowadzają po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników, przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni jak np. marszałek Piłsudski – znany wszystkim. Jedną z tych książek jest „Mój pan woła na mnie Pies. O psie marszałka Piłsudskiego”, i właśnie ta lektura była tematem zajęć.

W pierwszy dzień zajęć uczniowie klas 0-2 po zwiedzeniu biblioteki i zapoznaniu się z jej księgozbiorem wysłuchali z zain­tere­sowa­niem­ fragmentu książki, czytanej przez Katarzynę Twardosz, a następnie kolorowali rysunek psa Marszałka. Natomiast w piątek uczniowie starszych klas V-VIII również zwiedzali bibliotekę i zapoznawali się z jej zasobami, po czym wykonali plakaty związane z życiem Józefa Piłsudskiego, korzystając z różnych źródeł. Również w ten dzień były czytane fragmenty książki p.t. „ Marszałek Józef Piłsudski”. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Fotorelacje można znaleźć na naszej stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Początek czerwca to ostatni miesiąc roku szkolnego. Zbliża się czas odpoczynku i relaksu. Jest to też czas gdy uczniowie częściej przychodzą na lekcje biblioteczne do naszych bibliotek publicznych.

I tak 8 czerwca bibliotekę w Bukowinie odwiedzili uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej, 11 czerwca naszymi gośćmi byli pier­wszo­klas­iści­ oraz dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze – Zagórze. Natomiast 19 czerwca spacerkiem przywędrowały przedszkolaki z grupy „A-Kuku” z Przedszkola Hopsasa w Bukowinie Tatrzańskiej. Dzieci zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z zasadami zachowania i korzystania z zasobów bibliotecznych, były też różne zgadywanki, konkursy, rozwiązywanie zagadek, czytanie bajek oraz słodki poczęstunek na zakończenie.

Również w Bibliotece Publicznej w Białce Tatrzańskiej byli z wizytą uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. 15 czerwca zostali oni pasowani na czytelnika. Składamy serdeczne gratulacje z tej okazji. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny, a zwłaszcza nauczycielom i opiekunom za zorganizowanie tych wypraw do miejsca kultury, jakim jest biblioteka. Zapraszamy do korzystania i odwiedzin przez cały rok.

Więcej na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dnia 30 maja 2018 r. odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pt.” Polscy Poeci Dzieciom”. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z 9 szkół podstawowych z Gminy Bukowina Tatrzańska. Łącznie brało udział 29 uczestników.

Jury w składzie: Anna Wiśniewska-instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Bernadeta Młynarczyk-nauczyciel jęz. polskiego z Czarnej Góry oraz Agnieszka Kuczaj- bibliotekarka z biblioteki w Czarnej Górze oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu a także ogólne wrażenie artystyczne. Jury przyznało I,II,III miejsca oraz wyróżnienia najlepszym recytatorom i przyznało wszystkim uczestnikom nagrody. Dziękujemy bardzo rodzicom, opiekunom, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również naszym sponsorom nagród, którymi w tym roku byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem, GS – Spółdzielnia „Tatry” w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w galerii na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

20180530_101321.jpg 20180530_101321
jpg, 314 KiB, 1200x583
Zdjęcie 30.05.2018, 11 38 23 (1).jpg Zdjęcie 30.05.2018, 11 38 23 (1)
jpg, 406 KiB, 1200x900
20180530_110503.jpg 20180530_110503
jpg, 301 KiB, 1200x583
20180530_110041.jpg 20180530_110041
jpg, 302 KiB, 1200x583
20180530_104823 (1).jpg 20180530_104823 (1)
jpg, 276 KiB, 1200x583
Komentarze (0)

W ramach „Tygodnia Bibliotek”, którego tegoroczne hasło brzmiało „(Do)Wolność Czytania” w naszych bibliotekach odbyły się różne zajęcia dla czytelników.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej 8 maja odbyły się zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzepiskach. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z jej zasobami, zasadami zachowania się w bibliotece, wypożyczaniem książek, słuchały czytanych bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki, oglądaliśmy bajkę o bibliotece. Na koniec wszyscy uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki.
W tym samym tygodniu odwiedziły nas „Żabki” z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie, Oddział zamiejscowy w Bukowinie Tatrzańskiej. Również czytaliśmy bajki, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek. Wszyscy wypożyczyli sobie książki, które panie przedszkolanki obiecały przeczytać im na zajęciach.

W bibliotece w Czarnej Górze zostały zorganizowane zajęcia dla starszych czytelników „Czytanie przy kawie”. Tam z kolei panie bibliotekarki czytały książki pisane gwarą, pełne humoru i dowcipu. Paniom tak się spodobała ta literatura, że każda z obecnych wyszła z wypożyczoną książką do domu.

W Jurgowie bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I z wych. Anną Sołtys. Pani Irenka dokładnie opowiedziała o bibliotece, jej zasobach i poszanowaniu książek. Niespodzianką była obecność jednej z mam, która przeczytała dzieciom książkę o świetliku.. Następnie dzieci przeszły krótki test na temat bajek, który z łatwością zaliczyli. W nagrodę zostali pasowani na nowych czytelników biblioteki. Otrzymali piękne książki, zakładki i inne gadżety oraz słodki poczęstunek.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne odwiedziny do naszych placówek. Zapewniamy, że każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Sz.

więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Rzepiska (31).jpg Rzepiska (31)
jpg, 381 KiB, 1200x900
Bukowina (12).jpg Bukowina (12)
jpg, 348 KiB, 1200x675
Jurgów (12).jpg Jurgów (12)
jpg, 263 KiB, 1200x583
Czarna Góra (5).jpg Czarna Góra (5)
jpg, 200 KiB, 1200x583
Komentarze (0)

W dwa marcowe przedpołudnia – 7 i 12 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy „0” wraz ze swoimi wych­owaw­czyn­iami­ p. Małgorzatą Matys oraz p. Agnieszką Babiarz . Myślą przewodnią zajęć było – „Jak powstaje książka?”. Omówione zostały poszczególne elementy książki oraz ich funkcje. Na przykładzie książek wydanych kilkadziesiąt lat temu oraz w ostatnich latach dzieci zobaczyły też jaką ewolucję przeszły książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników, stwierdzając że w obecnych czasach są bardziej kolorowe, mają więcej ilustracji i bardziej przyciągają wzrok. Mali czytelnicy przypomnieli sobie jak należy dbać o książki, oraz jak korzystać z biblioteki i jej zasobów. Celem prowadzenia zajęć było także wzbudzenie zainteresowania książką oraz zachęcenie do czytania. Następnie uczniowie w parach wcielając się w rolę autora i ilustratora wymyślali tytuł własnej książki oraz projektowali do niej okładkę. Mamy przekonanie, że nasi młodzi goście teraz doskonale wiedzą co to jest książka i z czego się składa, znają etapy jej powstawania, wiedzą jak dbać o książkę i potrafią zachować się w bibliotece.

20180312_110619.jpg 20180312_110619
jpg, 146 KiB, 800x450
20180312_104503.jpg 20180312_104503
jpg, 86 KiB, 800x450
20180312_110606.jpg 20180312_110606
jpg, 151 KiB, 800x450
20180307_111845.jpg 20180307_111845
jpg, 126 KiB, 450x800
Komentarze (0)

Piąty Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Polscy Poeci Dzieciom” już za nami. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Odbył się 23 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej. Wzięło w nim udział 37 dzieci z dziesięciu szkół.

Główne cele konkursu to m.in.: promocja twórczości polskich poetów, prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promowanie młodych talentów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodycze, a zwycięzcy dodatkowo gry lub puzzle.

Organizatorzy oraz jury składają serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom, opiekunom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci, za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie.

W przyszłości zachęcamy również do poszukiwania różnorodnego repertuaru, a także sięgania po współczesnych poetów. Podziękowania składamy także naszym sponsorom, którymi są : Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem, Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej, GS Bukowina Tatrzańska, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej, Kotelnica Białczańska oraz Dom Wczasowy „Stokrotka” w Białce Tatrzańskiej.

Koordynator konkursu – mgr Katarzyna Twardosz

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Zdjęcie 23.05.2017, 10 04 36.jpg Zdjęcie 23.05.2017, 10 04 36
jpg, 2.1 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 23.05.2017, 10 10 16.jpg Zdjęcie 23.05.2017, 10 10 16
jpg, 1.6 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 23.05.2017, 10 21 43.jpg Zdjęcie 23.05.2017, 10 21 43
jpg, 1.7 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 23.05.2017, 10 32 22.jpg Zdjęcie 23.05.2017, 10 32 22
jpg, 1.6 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 23.05.2017, 11 49 14 (1).jpg Zdjęcie 23.05.2017, 11 49 14 (1)
jpg, 2.5 MiB, 4032x3024
Komentarze (0)

W dniu 16 maja dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie wraz z opiekunkami odwiedziły bibliotekę publiczną w Bukowinie Tatrzańskiej. Przedszkolaki z zain­tere­sowa­niem­ zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zain­tere­sowa­niem­ przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

W trakcie pobytu dzieci odpowiadały na zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Następnie pani bibliotekarka przeczytała kilka wierszyków o zwierzętach i nie tylko. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek.

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Zdjęcie 16.05.2017, 10 51 48.jpg Zdjęcie 16.05.2017, 10 51 48
jpg, 3.1 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 16.05.2017, 10 52 02.jpg Zdjęcie 16.05.2017, 10 52 02
jpg, 3.0 MiB, 4032x3024
Zdjęcie 16.05.2017, 11 05 20.jpg Zdjęcie 16.05.2017, 11 05 20
jpg, 2.1 MiB, 4032x3024
Komentarze (0)

Co roku pod koniec listopada do Bibliotek Publicznych w Gminie Bukowina Tatrzańska wraz ze swoimi właścicielami przybywają misie -małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, puchate, z kokardką czy w kubraczku.
W tym roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 Listopada) gościliśmy przeszło 100 dzieci z przedszkola w Leśnicy, Jurgowie oraz ze szkół z Czarnej Góry, Rzepisk oraz Białki Tatrzańskiej.
Dzieci poznały historię tego święta, słuchały wierszy i bajek o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Przygotowano też wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki, śpiewanie piosenek. Na zakończenie był poczęstunek żelki- misie i ciasteczka w kształcie misiów.

Więcej informacji na www.bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Zdjęcie 22.11.2016, 11 28 01.jpg Zdjęcie 22.11.2016, 11 28 01
jpg, 171 KiB, 800x600
Zdjęcie 22.11.2016, 11 20 58.jpg Zdjęcie 22.11.2016, 11 20 58
jpg, 142 KiB, 800x600
Zdjęcie 24.11.2016, 10 56 03 (1).jpg Zdjęcie 24.11.2016, 10 56 03 (1)
jpg, 203 KiB, 800x600
Zdjęcie 29.11.2016, 09 49 11.jpg Zdjęcie 29.11.2016, 09 49 11
jpg, 174 KiB, 800x600
Zdjęcie 29.11.2016, 09 35 13.jpg Zdjęcie 29.11.2016, 09 35 13
jpg, 156 KiB, 800x600
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
wojciech
Asiulka890
Biały Dunajec GBP
ulcia9090
darekx
Morddi
Bardul
olat

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo