Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
[awatar]
Bukowina Tatrzańska GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 207 76 94
Województwo: małopolskie
Powiat: tatrzański
Adres: Kościuszki 36
34-530 Bukowina Tatrzańska
E-mail: kontakt@bibliotekabukowina.pl

Bukowina Tatrzańska
ul. Kościuszki 36
pon.: 9:00 - 17:00
wt.: 9:00 - 17:00
śr.: 9:00 - 17:00
czw.: 9:00 - 17:00
piąt.: 9:00 - 17:00

„Ferie w bibliotece” już za nami. W zajęciach brało udział 22 dzieci z Bukowiny Tatrzańskiej, Czarnej Góry i Brzegów. Był to czas pełen radości, inspirujących i aktywnych zajęć plastycznych, muzycznych, kulinarnych, czytelniczych, gry planszowych itp. W trakcie zajęć były też pogadanki nt zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek.

Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Bukowiny Tatrzańskiej Andrzejowi Pietrzykowi oraz Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zakupić materiały potrzebne do realizacji zajęć oraz nagrody dla uczestników.

Fotorelacja na stronie: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Ferie.png Ferie
png, 1.4 MiB, 940x788
Komentarze (0)

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki misia, dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. „Nie obejdzie się bez misia…” pisała w wierszu Maria Czerkawska, a Miś Uszatek śpiewał, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu opowiadaniach, powieściach, wierszach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej pluszowe.

Z okazji tego dnia do Gminnej Biblioteki Publicznej przyjechały „Motylki” i klasa I ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Czarnej Górze.

Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, przedstawiały imię swojego misia. Były też różne konkursy, zabawy, wycieczka z misiami po bibliotece. I oczywiście coś słodkiego- misie żelki, ciasteczka misie lubisie. Na zakończenie każdy otrzymał medal i dyplom przyjaciela pluszowego misia.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

15 listopada w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klas 1-3 z siedmiu gminnych szkół podstawowych na IX konkursie recytatorskim „Polscy Poeci Dzieciom”.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetów polskich piszących utwory dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją.

Podczas konkursu pod uwagę brano w szczególny sposób: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny, w tym: uzasadniony gest sceniczny, ruch i strój.

Uczniowie recytowali utwory znanych polskich twórców dziecięcych. Pojawiły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, H. Niewiadomskiej, W. Bełzy, A. Oppmana i wiele innych. Jury w składzie: Bernadeta Młynarczyk – polonistka z Czarnej Góry, Anna Furczoń – dyrektor biblioteki oraz Krystyna Bafia – bibliotekarka z Białki Tatrzańskiej, miały ciężki orzech do zgryzienia wyłaniając zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli przezwyciężyć tremę, spróbować swoich sił oraz rodzicom, nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, by przygotować dzieci do konkursu.

Dziękujemy również naszym sponsorom – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem oraz GS Tatry w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, dyplomy i nagrody.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Tegoroczna IX noc w bibliotece w Bukowinie Tatrzańskiej już za nami. Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 3 a i 3 b ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrz.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Tegoroczne hasło brzmi „Absurd nie czytać”. Bo absurdem jest umieć czytać i nie korzystać z bogatego zasobu naszego księgozbioru. Uczniowie najpierw odkrywali zakodowane rysunki, tworząc mapy ciekawych miejsc do czytania. Następnie był seans filmowy „Moja mama gorylica”. I jak to w kinie z paczką popcornu.

Po zakończeniu filmu dzieci w grupach stworzyły piękne prace plastyczne nawiązujące do filmu.

Ten miły wieczór zakończyliśmy degustacją pysznej pizzy z karczmy Giewont.

Dziękujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury. Dotychczas prezentowane były dzieła m.in. A. Mickiewicza, H. Sienkiewicza, A. Fredry, B. Prusa, a także S. Wyspiańskiego i G. Zapolskiej. W tym roku wspólne poznawanie dzieł polskich pisarzy odbędzie się po raz dwunasty – będzie to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Film: www.youtube.com

Komentarze (0)

Ostatni dzień sierpnia oznacza koniec wakacji, jak również koniec wakacyjnych zajęć w naszych bibiotekach. W lipcu i sierpniu odbywały się różne spotkania literacko-plastyczne, artystyczne, muzyczne. Dzieci z przyjemnością skorzystały z naszych ofert. Materiały na zajęcia zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu przez Gminną Komisję ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy. W trakcie zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy również uczestnikom za udział oraz bibliotekarzom za prowadzenie zajęć.

Foto na: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Kolejne spotkanie w naszej bibliotece odbyło się pod hasłem wycieczek górskich oraz bezpieczeństwa przede wszystkim. Dzieciaki wysłuchały opowiadania ,, Jak Zuzia polubiła góry”, potem naśladowały wędrówkę szlakami na szczyty Tatr. Rozwiązując łamigłówkę dowiedziały się jaka jest nazwa najt­rudn­iejs­zego­ i najbardziej niebezpiecznego szlaku w polskich górach. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace przedstawiające Morskie Oko wśród gór. Dziękujemy, że byłyście z nami i zapraszamy za tydzień !!!

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Dzisiejsze wakacyjne spotkanie w bibliotece w Białce Tatrzańskiej rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania ,, Bursztynek”. Dzieci oglądały bursztynową biżuterię, następnie rozwiązywały krzyżówkę związaną z wakacjami nad morzem. Wykorzystując zabarwioną sól stworzyły rysunek plaży. Następnie z papieru kolorowego składały łódki i żaglówki techniką origami, po czym przyklejały je na swoje kartki.
Ich prace prezentowały się przepięknie.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Kolejne spotkanie „Wakacyjne środy w Bibliotece” odbyło się w towarzystwie Pipi Pończoszanki. Dzieci wysłuchały fragmentów książki czytanych przez prowadzącą panią Elę. Zapoznały się z głównymi bohaterami, po czym przeprowadziły trening wyobraźni.

W związku z tym wykonały kilka zadań: chodzenie tyłem, zamiana bucików, czytanie wspak itp. Zadaniem uczestników było również odnalezienie w bibliotece ukrytej małpki Pana Nilsona i Pipi oraz rozwiązanie quizu. Za poprawną odpowiedź była nagroda. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania postaci Pipi Pończoszanki. Zaplatały rude warkoczyki, wycinały lub malowały ubranka na miarę. Każda praca była inna, a nasza bohaterka zaprezentowana w różnych ciekawych odsłonach.
Zadowolone dzieci pozowały do zdjęć, po czym zostały zaproszone na następne zajęcia pod hasłem ,, Nad wakacyjnym morzem”…Dziękujemy, że jesteście z nami !

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

12 lipca 2023 roku rozpoczęliśmy w Białce Tatrzańskiej w naszej bibliotece zajęcia dla dzieci. „Wakacyjne środy” u nas to przede wszystkim dobra zabawa połączona z czytaniem książek, wykonywaniem ciekawych prac plastycznych oraz innymi atrakcjami. Tematem pierwszego spotkania była ,,Letnia łąka”. Po uroczystym przywitaniu, prowadząca zajęcia przeczytała książeczkę o wakacyjnej łące, następnie dzieci dzieląc się na grupy rozwiązywały ,, Łąkową krzyżówkę”.

Wreszcie nadszedł czas na wykonanie kolorowej łąki przez każdego uczestnika. Do tego celu wyko­rzys­tywa­liśm­y zebrane wcześniej trawy i kwiaty polne oraz suszone. Dzieci bardzo się zaangażowały w zajęcia , a ich prace okazały się przemyślane i bardzo piękne. Uśmiechy na ich twarzach i zadowolenie, które okazywały podczas zajęć świadczą o trafności podejmowanych działań. Panie bibliotekarki czuwały nad całością zajęć, a na zakończenie częstowały dzieci słodkościami. Zapraszamy na następne zajęcia z Pipi Pończoszanką …

Fotorelacja na stronie: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8
wojciech
Asiulka890
Biały Dunajec GBP
ulcia9090
darekx
Morddi
Bardul
olat
kswachta

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo