Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
[awatar]
Bukowina Tatrzańska GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 207 76 94
Województwo: małopolskie
Powiat: tatrzański
Adres: Kościuszki 36
34-530 Bukowina Tatrzańska
E-mail: kontakt@bibliotekabukowina.pl

Bukowina Tatrzańska
ul. Kościuszki 36
pon.: 9:00 - 17:00
wt.: 9:00 - 17:00
śr.: 9:00 - 17:00
czw.: 9:00 - 17:00
piąt.: 9:00 - 17:00

W środę, 27 października bibliotekę w Bukowinie odwiedziły przedszkolaki z grupy Biedronek.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w krótkiej rozmowie o bibliotece i o książkach. Odgadywały zagadki dotyczące bohaterów literackich bajek dla dzieci. Słuchały czytanych wierszyków i książek o jesieni. Był też czas, aby pooglądać różne, ciekawe książeczki i pobawić się w kąciku zabaw.

Fotorelacja na stronie: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W piękny jesienny słoneczny poniedziałek naszą bibliotekę odwiedziła klasa „O” ze SP w Bukowinie Tatrzańskiej wraz ze swoją panią Małgorzatą Matys. Dla niektórych dzieci była to pierwsza taka wizyta. Na początku uczestnicy zajęć zwiedzili całą bibliotekę, zapoznali się z układem księgozbioru. Dowiedzieli się co należy zrobić żeby zostać czytelnikiem. Następnie wysłuchali czytanych bajek o jesieni oraz odgadywali zagadki dotyczące warzyw. Kolejnym punktem było wykonanie w grupach prac plastycznych na temat „Jesienne Drzewo”. Był także czas na dowolną zabawę oraz słodki poczęstunek.

Na zakończenie Pani wypożyczyła kilka książek, które będzie czytać przedszkolakom na zajęciach w szkole. Z uśmiechami obiecali jeszcze do nas wrócić.

Więcej na stronie: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Kolejny już raz Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej wraz z p. Beatą Koszut i p. Marią Bryja. Atrakcji i zadań do wykonania było mnóstwo. Ponieważ zwieńczeniem nocy był film dete­ktyw­isty­czny­, więc i zadania nawiązywały do pracy detektywa. Na początku dzieci sprawdzały wiedzę dotyczącą rozwijania swoich zmysłów. Badaliśmy zmysł smaku, węchu, słuchu, dotyku, wzroku.

Hasło tegorocznej edycji to „ Czytanie wzmacnia”. Czytanie poszerza naszą wiedzę, wzmacnia relacje, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje umysł. Dlatego uczniowie mieli też zadania, które polegały na poszukiwaniu różnych informacji w czasopismach, odpowiedzi dotyczących działalności biblioteki, a także stworzyć pracę artystyczną inspirowaną tekstem z wybranych książek ukrytych na półkach. Humory i dobra zabawa dopisywała wszystkim. Wszyscy też chętnie wykonywali swoje zadania. W poszczególnych grupach wspierali się wzajemnie.

Nagrodą była pizza, napoje i popcorn, przy którym oglądaliśmy film pt. „Operacja. Człowiek w czerni”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W dniu 9 września 2021 roku dzieci z przedszkola „Hopsasa” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Bukowinie Tatrzańskiej. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak należy się w niej zachowywać. Było również głośne czytanie. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom kilka bajek, następnie odbył się konkurs „Jaka to bajka?” Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Znalazł się również czas na zabawę w kąciku zabaw.

Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, , jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Na zakończenie dzieci wykonały rysunki związane z bajkami oraz otrzymały w prezencie słodycze i książki dla przedszkola. Obiecały także odwiedzać to ciekawe miejsce.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze.

Więcej na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

received_640046080683569.jpg received_640046080683569
jpg, 242 KiB, 1200x900
20210909_120004.jpg 20210909_120004
jpg, 137 KiB, 405x900
20210909_115344.jpg 20210909_115344
jpg, 261 KiB, 1200x540
Komentarze (0)

Pewnego wiosennego dnia pan Andersen wybrał się na spotkanie ze swoim wydawcą. Chciał mu pokazać swoją nową książkę. Ale nagły wiatr porwał kartki pana Andersena i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki znalazła się obrzydliwa ropucha. Do Myszy i Calineczki, zamiast kreta, przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Dzielny ołowiany żołnierzyk próbuje odpłynąć na liściu nenufaru.

Mimo wielkiego bałaganu, Alla Maslovskaya spróbuje opowiedzieć historię Calineczki. Pomoże jej w tym mała publiczność i piękne cieniowe obrazy.

Taką to historię o Calineczce zobaczyły 22 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dzieci z Niepublicznego Przedszkola Samorządowego w Jurgowie oraz z Przedszkola Hopsasa w Bukowinie Tatrzańskiej. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty, na których uczestnicy wykonywali motylki i kwiaty.

Więcej informacji + fotorelacja na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Finał „Lata w teatrze” za nami! 20 lipca przy Bibliotece Publicznej w Czarnej Górze dwanaście Planet Przyjaźni odwiedzały dzieci i dorośli. Wszyscy widzowie obejrzeli pokaz tańca Flamenco w wykonaniu uczestników Lata W Teatrze.
Po występie każdy mógł wziąć udział we wspólnym tańcu „Belgijka”. Na zakończenie był poczęstunek przygotowany przez rodziców-pyszne domowe ciasta i inne rarytasy.
Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za przybycie, udział w przedstawieniach i wszelką pomoc.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dnia 30 maja 2019 r. odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski pt.” Polscy Poeci Dzieciom”. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z 9 szkół podstawowych z Gminy Bukowina Tatrzańska. Łącznie brało udział 24 uczestników.

Jury w składzie: Anna Wiśniewska-instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Elzbieta Pietrzyk-dyrektor przedszkola w Jurgowie oraz Krystyna Półtorak- bibliotekarka z biblioteki w Białce tatrzańskiej oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu a także ogólne wrażenie artystyczne. Jury przyznało I,II,III miejsca najlepszym recytatorom i przyznało wszystkim uczestnikom nagrody.

I miejsca: Franciszek Wojtanek, Wiktoria Wacław, Oskar Kaczanowski

II miejsca: Emilia Hodorowicz, Borys Rabiański, Zofia Pytel

III miejsca: Rozalia Haładyna, Paulina Wojtanek, Aleksandra Malec

Dziękujemy bardzo rodzicom, opiekunom, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również naszym sponsorom nagród, którymi w tym roku byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem, GS – Spółdzielnia „Tatry” w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w galerii na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Baśnie, bajki i bajeczki – to temat zajęć bibliotecznych, odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnikami byli uczniowie klas „0” a i b ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem literatury dziecięcej. Dowiedziały się czym charakteryzuje się baśń, a czym bajka. Że baśń – to fantastyczna opowieść o nadnaturalnych postaciach i zjawiskach, zawierająca często naukę moralną, często prawda miesza się z fantazją, postacie baśniowe to wróżki, królewny, rycerze, sierotki, postacie dobre i złe, ożywione zwierzęta i przedmioty. Natomiast bajka – to podstawowy gatunek ustnej twórczości ludowej, przypowieść, często z życia zwierząt. Baśnie i bajki są przeznaczone nie tylko dzieci ale i dla dorosłych; występują w niej zwierzęta, ale pod ich postaciami łatwo można rozpoznać zachowania ludzi. Baśnie i bajki mogą być tematem do wielu ciekawych zabaw.

Po zakończeniu zajęć każdy z uczniów wypożyczył sobie książkę do przeczytania na zajęciach w szkole. Zapraszamy ponownie, zdjęcia w galerii… na stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

25 listopada 2018 r. to dzień, kiedy Pluszowy Miś obchodził swoje 116 urodziny. Również nasza Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami obchodziła to święto.

Do biblioteki w Bukowinie Tatrzańskiej przyjechały z tej okazji dzieci z klas O-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepiskach wraz ze swymi wych­owaw­czyn­iami­. Bibliotekę w Czarnej Górze odwiedziła klasa II z p. Gosią Jamróz.

Po zwiedzeniu bibliotek urodzinowi goście słuchali czytanych bajek o misiach, oglądali wystawy książkowe, w których głównymi bohaterami były różne misie. Były też różne gry, konkursy, zabawy, zagadki. Na zakończenie wszyscy otrzymali misiowy poczęstunek.

Fotorelacje można znaleźć na naszej stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W dniach 15-16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Zamoyskiego w Brzegach byli uczestnikami zajęć bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Lekcje biblioteczne były inspirowane jedną z czterech książek Wydawnictwa Egmont z serii “Czytam sobie z kotylionem”. Seria ta została przygotowana specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Bohaterowie serii oprowadzają po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników, przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni jak np. marszałek Piłsudski – znany wszystkim. Jedną z tych książek jest „Mój pan woła na mnie Pies. O psie marszałka Piłsudskiego”, i właśnie ta lektura była tematem zajęć.

W pierwszy dzień zajęć uczniowie klas 0-2 po zwiedzeniu biblioteki i zapoznaniu się z jej księgozbiorem wysłuchali z zain­tere­sowa­niem­ fragmentu książki, czytanej przez Katarzynę Twardosz, a następnie kolorowali rysunek psa Marszałka. Natomiast w piątek uczniowie starszych klas V-VIII również zwiedzali bibliotekę i zapoznawali się z jej zasobami, po czym wykonali plakaty związane z życiem Józefa Piłsudskiego, korzystając z różnych źródeł. Również w ten dzień były czytane fragmenty książki p.t. „ Marszałek Józef Piłsudski”. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Fotorelacje można znaleźć na naszej stronie bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)
1 2 3 4 5
wojciech
Asiulka890
Biały Dunajec GBP
ulcia9090
darekx
Morddi
Bardul
olat

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo