Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
[awatar]
Bukowina Tatrzańska GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 207 76 94
Województwo: małopolskie
Powiat: tatrzański
Adres: Kościuszki 36
34-530 Bukowina Tatrzańska
E-mail: kontakt@bibliotekabukowina.pl

Bukowina Tatrzańska
ul. Kościuszki 36
pon.: 9:00 - 17:00
wt.: 9:00 - 17:00
śr.: 9:00 - 17:00
czw.: 9:00 - 17:00
piąt.: 9:00 - 17:00

WYDARZENIE
2024-11-21
T17:00
Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej 49.34171 20.10549 Kościuszki 36 34-530 Bukowina Tatrzańska

„Po Dzikim Zachodzie. Podróże w czasie i przestrzeni” to literatura podróżnicza. W dwutomowej książce opisane są dwie wyprawy:

Z Colorado, poprzez Utah, Arizonę i Nevadę, do Kalifornii i z powrotem drogą 66, przez Kalifornię i Arizonę, do Nowego Meksyku i Colorado.
Z San Diego, wzdłuż granicy z Meksykiem, przez Kalifornię, Arizonę, Teksas, aż do Nowego Orleanu, w Luizjanie.

W sposób prosty i zrozumiały dla każdego czytelnika, w formie lekkiej gawędy, przenosimy się za ocean.

Treść książki charakteryzuje się zróżnicowaną narracją, jest zmienna jak zmienne były mijane przez pisarkę krajobrazy. Toczy się dwup­łasz­czyz­nowo­. Po pierwsze na poziomie bezpośrednich doświadczeń, które autorka stara się odtwarzać jako sensualne doznania podróży-krajobrazy, smaki, zapachy. Przenoszą one czytelnika na poziom drugi, do przeszłości Dzikiego Zachodu, którego burzliwa historia rozsypana jest na kartkach książki, jak mozaika. Od czytelnika zależy, czy z tej mozaiki stworzy sobie chronologiczny obraz , czy też będzie poszczególne klocki -rozdziały ustawiał w swojej percepcji osobno. Książka jest zilustrowana, robionymi przez autorkę i jej męża zdjęciami. Jest ich prawie 1500. Dołączone są również mapki przemierzanych szlaków.

Spotkania autorskie z p. Beata Strawą przebiegają zawsze w pełnej ciekawości, pasji i humoru atmosferze.

Serdecznie zapraszamy !

Spotkanie autorskie Beata Strawa.png Spotkanie autorskie Beata Strawa
png, 1.4 MiB, 1654x1654
Komentarze (0)

W tym roku 10 października odbyła się X edycja Nocy Bibliotek. Również Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej wzięła w niej udział. Na tę wyjątkową noc zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzepiskach oraz ze szkoły w Białce Tatrzańskiej. Zadania jakie mieli do wykonania były różne, ale wszystkie związane z książką. Bo biblioteki mają wiele mocy.

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Biblioteka to miejsce dla każdego, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych.
W ramach 21 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej.

W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z zasobami biblioteki, sprawdziły każde miejsce. Następnie wysłuchały wiersza o egzotycznych zwierzątkach, wykonały zadania i prace plastyczne. Był też czas na zabawę i degustację „zwierzątek afrykańskich” w postaci ciasteczek.

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Co by było, gdyby tak połączyć literacką przygodę z nowoczesną i interaktywną, technologią…? Odpowiedź na to pytanie otrzymaliśmy dzisiaj na spotkaniu ze wspaniałą książką „O księciu, który dostał kosza” Wydawnictwa Jedność.
Książka ta dzięki darmowej aplikacji wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości otwiera przed czytelnikami świat dźwięków i ruchomych obrazów, dzięki którym każda jej strona staje się niezapomnianą przygodą!
To interaktywna publikacja do czytania, słuchania, oglądania, rysowania, wycinania, przyklejania, wyobrażania sobie i marzenia…Zaprasza wszystkie dzieci do świata, w którym może wydarzyć się wszystko…
Do Biblioteki zaprosiliśmy klasy III ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej wraz ze swoimi wych­owaw­czyn­iami­: paniami Danutą, Martą i Martą.
Poniżej galeria z czytania i oglądania.
Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy znowu !

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

W bibliotece w Białce Tatrzańskiej z odwiedzinami z okazji Dnia Bibliotekarza były przedszkolaki z Bajkowego Świata z Paniami Renatą i Iwoną. Dziękujemy za piękne życzenia i zapraszamy serdecznie !

Zdjęcie 9.05.2024, 12 09 49.jpg Zdjęcie 9.05.2024, 12 09 49
jpg, 648 KiB, 2040x1536
Komentarze (0)

„Ferie w bibliotece” już za nami. W zajęciach brało udział 22 dzieci z Bukowiny Tatrzańskiej, Czarnej Góry i Brzegów. Był to czas pełen radości, inspirujących i aktywnych zajęć plastycznych, muzycznych, kulinarnych, czytelniczych, gry planszowych itp. W trakcie zajęć były też pogadanki nt zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek.

Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Bukowiny Tatrzańskiej Andrzejowi Pietrzykowi oraz Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zakupić materiały potrzebne do realizacji zajęć oraz nagrody dla uczestników.

Fotorelacja na stronie: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Ferie.png Ferie
png, 1.4 MiB, 940x788
Komentarze (0)

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki misia, dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. „Nie obejdzie się bez misia…” pisała w wierszu Maria Czerkawska, a Miś Uszatek śpiewał, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu opowiadaniach, powieściach, wierszach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej pluszowe.

Z okazji tego dnia do Gminnej Biblioteki Publicznej przyjechały „Motylki” i klasa I ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Czarnej Górze.

Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, przedstawiały imię swojego misia. Były też różne konkursy, zabawy, wycieczka z misiami po bibliotece. I oczywiście coś słodkiego- misie żelki, ciasteczka misie lubisie. Na zakończenie każdy otrzymał medal i dyplom przyjaciela pluszowego misia.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

15 listopada w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klas 1-3 z siedmiu gminnych szkół podstawowych na IX konkursie recytatorskim „Polscy Poeci Dzieciom”.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetów polskich piszących utwory dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją.

Podczas konkursu pod uwagę brano w szczególny sposób: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny, w tym: uzasadniony gest sceniczny, ruch i strój.

Uczniowie recytowali utwory znanych polskich twórców dziecięcych. Pojawiły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, H. Niewiadomskiej, W. Bełzy, A. Oppmana i wiele innych. Jury w składzie: Bernadeta Młynarczyk – polonistka z Czarnej Góry, Anna Furczoń – dyrektor biblioteki oraz Krystyna Bafia – bibliotekarka z Białki Tatrzańskiej, miały ciężki orzech do zgryzienia wyłaniając zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli przezwyciężyć tremę, spróbować swoich sił oraz rodzicom, nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, by przygotować dzieci do konkursu.

Dziękujemy również naszym sponsorom – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem oraz GS Tatry w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, dyplomy i nagrody.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Tegoroczna IX noc w bibliotece w Bukowinie Tatrzańskiej już za nami. Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 3 a i 3 b ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrz.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Tegoroczne hasło brzmi „Absurd nie czytać”. Bo absurdem jest umieć czytać i nie korzystać z bogatego zasobu naszego księgozbioru. Uczniowie najpierw odkrywali zakodowane rysunki, tworząc mapy ciekawych miejsc do czytania. Następnie był seans filmowy „Moja mama gorylica”. I jak to w kinie z paczką popcornu.

Po zakończeniu filmu dzieci w grupach stworzyły piękne prace plastyczne nawiązujące do filmu.

Ten miły wieczór zakończyliśmy degustacją pysznej pizzy z karczmy Giewont.

Dziękujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

Komentarze (0)

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury. Dotychczas prezentowane były dzieła m.in. A. Mickiewicza, H. Sienkiewicza, A. Fredry, B. Prusa, a także S. Wyspiańskiego i G. Zapolskiej. W tym roku wspólne poznawanie dzieł polskich pisarzy odbędzie się po raz dwunasty – będzie to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Film: www.youtube.com

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8
wojciech
Asiulka890
Biały Dunajec GBP
ulcia9090
darekx
Morddi
Bardul
olat
kswachta

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo