Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec
[awatar]
Grodziec BPG
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 63 248 50 49
Województwo: wielkopolskie
Powiat: koniński
Adres: ul. Targowa 2a
62-580 Grodziec
E-mail: biblioteka.grodziec@wp.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, piątek: 10:00-18:00
wtorek: 8:00-15:00

 Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec uprzejmie informuje, iż udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczna Gminy Grodziec jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.

ACADEMICA900.png

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przystąpiła do systemu ACADEMICA- Cyfrowej Wypożyczalni Międ­zybi­blio­tecz­nej zasobów Biblioteki Narodowej!

Cyfrowa wypożyczalnia międ­zybi­blio­tecz­na książek i czasopism naukowych ACADEMICA to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy.

W systemie Academica czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze - nie chronione prawem autorskim. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać tylko na terminalu dedykowanym Academice, znajdującym się w Czytelni Biblioteki w Grodżcu. Pozostałe materiały można przeglądać na dowolnym komputerze z dostępem do internetu.

Rodzaj dostępu:

nieograniczony - publikacje nie chronione prawem autorskim, oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony - publikacje chronione prawem autorskim dostępne TYLKO na wyznaczonm terminalu w Grodzieckiej Bibliotece. Terminal pozbawiony jest dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Jak i gdzie skorzystać z wypożyczalni ACADEMICA w BPG Grodziec?

  1. Odwiedź placówkę Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec.
  2. Załóż lub aktywuj swoje konto biblioteczne.
  3. Wypełnij Oświadczenie Użytkownika, które jest załącznikiem do regulaminu i złóż w wypożyczalni BPG Grodziec.
  4. Po zarejestrowaniu otrzymasz hasło do pierwszego logowania w systemie Academica (login - numer karty bibliotecznej).
  5. Przy pierwszym logowaniu do systemu Academica jesteś zobowiązany do zmiany otrzymanego hasła na własne oraz zapoznania się i zaakceptowania Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.
  6. Po zalogowaniu do systemu Academica z dowolnego komputera z dostępem do Internetu możesz dokonywać rezerwacji publikacji chronionych prawem autorskim na określony dzień i godzinę. Przeglądanie publikacji zarezerwowanych możliwe jest tylko na wyznaczonym terminalu w Czytelni Biblioteki.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z podręcznikiem czytelnika.

Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

Uwaga!
Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni gdyż zasób publikacji dostępnych w systemie Academica powiększa się każdego dnia.

Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica oraz Podręcznik użytkownika CWPN Academica dostępne na stronie academica.edu.pl

ACADEMICA900.png ACADEMICA900
png, 44 KiB, 882x345
Komentarze (0)

DSC02469.jpg
24 czerwca br. W Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec w ramach realizacji projektu „KSIAŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości” odbyły się 2 spotkania z Marzeną Pałasz - dietetykiem, psyc­hodi­etet­ykie­m, wykładowcą i edukatorem oraz autorką książek „Jedz mądrze”, „Atlas witamin” i „Oczyszczanie organizmu”.

Uczestnicy poznali zasady prawidłowego planu żywieniowego, zbilansowanej diety, problemów żywieniowych a także jak skutecznie nawadniać nasz organizm.

Prelekcje połączone były z pomiarem masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie a także z warsztatami kulinarnymi. Pani Marzena indywidualnie omówiła wyniki pomiarów, każdego z Uczestników.

W części praktycznej wspólnie przyrządziliśmy desery i słodkie przekąski bez użycia cukru. Wiemy bowiem, iż smak słodki odgrywa w odżywiana istotną role. Daje nam odprężenie, radość, kojarzy się z odpoczynkiem i wolnym czasem. Zajęcia te uświadomiły uczestnikom jak wiele cukru może zawierać nasza codzienna dieta i jak należy go wyeliminować z naszych posiłków tak by nadal pozostały smaczne i słodkie.

Spotkania były okazją do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, a co więcej - zdobycia nowych smaków i umiejętności kulinarnych.

Zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

DSC02469.jpg DSC02469
jpg, 6.8 MiB, 1632x1224
DSC02463.jpg DSC02463
jpg, 6.2 MiB, 1632x1224
DSC02454.jpg DSC02454
jpg, 4.8 MiB, 1632x1224
DSC02411.jpg DSC02411
jpg, 5.6 MiB, 1632x1224
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

Dodaj podtytuł (5).jpg

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy wieńczącej pierwszą edycję międ­zyna­rodo­wego­ konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci „Jasnowidze” organizowanego przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Celem konkursu było odkrycie młodych talentów i umożliwienie im zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym. Pobudzenie twórczego potencjału młodych twórców do tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci, to kolejny cel konkursu.

Wystawa prezentuje 24 najciekawszych spośród 520 projektów nadesłanych na konkurs. Została ona pomyślana jako obrazowo-literacka gra angażująca dziecięcych odbiorców. Ilustracje zaczerpnięte z prac konkursowych uzupełniono pytaniami, zadaniami i poleceniami, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do aktywnej zabawy, np.: Jakie dźwięki wydaje miasto? Wykrzycz je. Odrysuj swój cień kredą na chodniku. W środku narysuj to co lubisz.

Prezentowane prace wyróżniają się ogromną różnorodnością techniki, stylu oraz poruszanej w książkach tematyki.

Wystawa dostępna do 30 czerwca 2021 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec.

Zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Dodaj podtytuł (5).jpg Dodaj podtytuł (5)
jpg, 245 KiB, 2245x1587
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

konkurs plastyczny.jpg

16 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom konkursów plastycznych pt. „Malowane bajki” i „Mój Lapbook”. Celem konkursów była popularyzacja czytelnictwa poprzez rozwijanie zainteresowania literaturą i wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi książkami wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Grodziec.

Konkurs adresowany był do uczniów grodzieckich szkół podstawowych i przedszkoli. Cieszył się ogromną popularnością, wpłynęło bowiem aż 66 prac.

Jury długo obradowało, by ocenić i wybrać najlepsze i najciekawsze prace. Przy ocenie, jury brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, jakość wykonania, a także oryginalne i pomysłowe podejście do tematu.

Lista laureatów konkursu dostępna na stronie BPG Grodziec : www.bibl­iote­kagr­odzi­ec.pl

Zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

konkurs plastyczny.jpg konkurs plastyczny
jpg, 224 KiB, 1632x1224
k.15.jpg k.15
jpg, 250 KiB, 1632x1224
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

DSC02233.jpg

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu pt. "KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W czwartek 10 czerwca br. Grodziecka Biblioteka postanowiła sięgnąć po inny środek oddziaływania na wyobraźnię, a zarazem dość bliski książce - Teatr Ilustracji Kamishibai, na który Kierownik - Katarzyna Gromala zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu.

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. W tej niezwykłej i magicznej skrzyni, w której umieszczone jest okno, przedstawiane są kolejne fragmenty bajki w formie ilustracji.

Na początek spotkania zadaniem przedszkolaków było omówienie zasad zachowania się w teatrze, które jak się okazało znali doskonale. Następnie Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa przedstawiła aborygeńską historię pt.: „Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda”. Bajka ta zawiera wiele ciekawostek o powstaniu świata i zwierzętach. Dzieci słuchały jak zaczarowane, nie mogąc doczekać się kolejnej części opowieści.

Głównym celem czwartkowego spotkania były twórcze warsztaty plastyczne dla naszych milusińskich. Dzieci stworzyły metodą stempelkową australijskie zwierzęta wzorowane na sztuce aborygeńskiej.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

DSC02233.jpg DSC02233
jpg, 6.3 MiB, 1632x1224
DSC02293.jpg DSC02293
jpg, 6.6 MiB, 1632x1224
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

DSC02221.jpg

Grodziecką Bibliotekę odwiedziła Zofia Stanecka, aby we wtorkowy poranek spotkać się z uczniami klas I-IV ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach.

Jako dziecko chciała być wilkiem. Została pisarką. Dzięki temu może stawać się, kim zechce, nie przestając być sobą. Kocha słowa. Tak w skrócie można opisać Zofię Stanecką autorkę literatury dziecięcej. Oprócz popularnej serii o Basi pisze książki do serii "Czytam sobie", "Poczytaj ze mną" i "Czytam i główkuję", napisała także trylogię fantasy dla najmłodszych "Gdy pada deszcz".

Podczas spotkania pani Zofia mówiła o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą, głównie o autorze i ilustratorze. Wiele zależy od naszej wyobraźni gdyż pomysły rodzą się w głowie autora. Zanim one jednak powstaną, czerpie on różne informacje z otaczającego nas świata poprzez zmysły takie jak węch, smak, dotyk, słuch. Cały proces powstania książki przypomina trochę gotowanie zupy pomidorowej, zanim będzie gotowa trzeba dodać do niej wiele składników. I tak dzieje się z opowiadaniami, które powstają, a na końcu trafiają do czytelników.

Pisarka czytała urywki trylogii fantasy „Gdy pada deszcz”, a także zaprosiła uczestników do niezwykle kreatywnej zabawy w wymyślanie zwariowanych historii. Wystarczyła jedna namalowana fala, aby powstały z niej fantazyjne stwory i przygody. Pani Zofia odpowiadała na liczne pytania uczestników oraz rozmawiała z dziećmi o ich marzeniach i planach na przyszłość.

Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a na zakończenie każde dziecko mogło otrzymać autograf od ulubionej pisarki.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

DSC02197.jpg DSC02197
jpg, 4.9 MiB, 1632x1224
DSC02221.jpg DSC02221
jpg, 3.3 MiB, 1598x1251
DSC02204.jpg DSC02204
jpg, 6.3 MiB, 1632x1224
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

DSC02096.jpg

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przygotowała dla najmłodszych czytelników wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka!
Cóż to było za spotkanie… Była wesoła zabawa, radość i dużo, dużo humoru. Wszystko działo się za sprawą tajemniczego Pana Poety – prawie dwumetrowego bajkopisarza (197 cm wzrostu), autora zabawnych rymowanych historii. Podczas spotkania autorskiego w nowej siedzibie biblioteki, z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach, dobra zabawa nie opuszczała nikogo. Dzięki znakomitej wizualizacji spotkania, dzieci mogły osobiście poznać bohaterów – kaczkę, wróbla, kurę czy pawia. Każda książeczka to osobna pacynka, osobna historia i osobny powód do beztroskiej zabawy.

Opowieści Pana Poety nie tylko rozbawiły małych słuchaczy ale przekazały im kilka mądrych życiowych prawd, które warto znać już od najmłodszych lat. Choćby tę, że nieważne jest, jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy i czasami najdrobniejszy nawet dar od prawdziwego przyjaciela bywa najcenniejszy.

Spotkanie z Panem Poetą było niesamowitym przeżyciem i bezcennym doświadczeniem. Uśmiechy na twarzach dzieci tylko to potwierdzały.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

DSC02096.jpg DSC02096
jpg, 265 KiB, 1632x1224
DSC02101.jpg DSC02101
jpg, 211 KiB, 1632x1224
DSC02033.jpg DSC02033
jpg, 242 KiB, 1632x1224
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
2.jpg 2
jpg, 413 KiB, 2000x1600
Komentarze (0)

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec po raz pierwszy została beneficjentem programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”. Grodziecka Książnica znalazła się w gronie 275 beneficjentów i otrzymała dofinansowanie w kwocie 11 500,00 zł na realizację projektu „KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!”. Celem projektu jest zapewnienie jak najszerszemu gronu odbiorców, w różnym wieku, bezpłatnego dostępu do kultury i edukacji kulturalnej.

Projekt „„KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości” to cykl zajęć promujących czytelnictwo na terenie Gminy Grodziec, które odbywać się będą do listopada 2021 roku. W ramach projektu zaplanowano: spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, warsztaty, wystawy, Noc w Bibliotece oraz konkursy czytelniczy i plastyczny.

W miesiącu czerwcu dla uczniów szkół podstawowych organizujemy spotkanie autorskie z Panem Poetą, Zofią Stanecką oraz warsztaty z Teatrem Ilustracji Kamishibai.
książki nie gryzą one połykają w całości.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury", w ramach projektu "KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!".
logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg

Komentarze (0)

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec do udziału w konkursach plastycznych pt:
„Malowane bajki” - klasy 0-IV
„Mój Lapbook” - klasy V-VIII.
Celem konkursów jest popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi książkami wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Grodziec.

Prace konkursowe można dostarczać w terminie 04-28 maja 2021r. do Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec (w godzinach otwarcia placówki) wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszeniową.

Regulaminy konkursów oraz karty zgłoszenia dostępne poniżej.

Najlepsze prace wybierze komisja konkursowa, która zdecyduje, kto z uczestników konkursu otrzyma atrakcyjne nagrody.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości".

Organizatorzy:
Wójt Gminy Grodziec,
Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec

logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury"

logomkdniskolorowe-1620721286 (1).jpg logomkdniskolorowe-1620721286 (1)
jpg, 163 KiB, 1600x678
Komentarze (0)

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najd­ogod­niej­szej­ dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.

Poniżej 10 porad spisowych dla seniorów

dziesiec_porad_spisowych_dla_seniorow-1.jpg

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
35
Moszczenica GBP
J.M.66

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo