Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
Adres: ul. Łazienna 6
62-800 Kalisz
E-mail: biblio@mbp.kalisz.pl

Witamy. Zapraszamy na naszą stronę www:
mbp.kalisz.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu poprzez sieć 11 filii zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańców miasta i okolicy.

Biblioteka Główna poza swoją podstawową funkcją pełni jednocześnie rolę zaplecza naukowego dla Kalisza, dba o sprawne funkcjonowanie systemu informacyjnego i wymiany bibliotecznej. Posiada bogaty księgozbiór, którego 67% stanowi literatura naukowa i popu­larn­onau­kowa­ ze szczególnym uwzględnieniem historii powszechnej, historii Polski, pedagogiki, psychologii, historii literatury, prawa i ekonomii.

Do ciekawych zespołów bibliotecznych należy księgozbiór po wybitnym kaliszaninie, rektorze Uniwersytetu w Wilnie Alfonsie Parczewskim, zawierający m.in. cenny zbiór książek i czasopism dotyczących Łużyc i europejskich mniejszości narodowych.

PLAKAT EDD 2021.jpg

PLAKAT EDD 2021.jpg PLAKAT EDD 2021