Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
E-mail: sekretariat@bpsuwalki.pl

Wtorek - Piątek 9:00-18:00
Sobota 9:00-15:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach gromadzi, opracowanuje, przechowuje i udostępnia zasoby biblioteczne ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących Suwałk i regionu.Prowadzi działalność informacyjną, bibliograficzną i wydawniczą zwłaszcza o Suwałkach i Suwalszczyźnie.Popularyzuje książki i czytelnictwo, prowadzi rozmaite formy pracy z czytelnikami służącymi popularyzacji sztuki, nauki oraz upowszechnianiu dorobku kulturalnego miasta
i regionu.Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach gromadzi, opracowuje, przechowuje i udostępnia zasoby biblioteczne ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących Suwałk i regionu. Prowadzi działalność informacyjną, bibliograficzną i wydawniczą zwłaszcza o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Jednym z ważniejszych zadań statutowych biblioteki jest prowadzenie działalności z zakresu upowszechniania wiedzy o regionie, kulturze słowa, sztuce książki, edukacji kulturalnej społeczeństwa. Biblioteka ma dobre kontakty z samorządem lokalnym i instytucjami kultury działającymi na terenie miasta. Biblioteka uczestniczy w opracowaniu oraz realizacji projektów finansowanych przez m.in. Unię Europejską.Na terenie miasta prowadzi 3 filie biblioteczne i Midicentrum – Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii. Jest wydawcą „DwuTygodnika Suwalskiego”.

Uwaga! Zmiana godzin pracy Biblioteki Publicznej w Suwałkach, filii i Midicentrum w dniach 21 czerwca – 31 sierpnia 2019 r.

W dniach 21.06 – 31.08.2019 r. Biblioteka czynna:

wtorek – piątek w godz. 800 – 1600
sobota w godz. 900 – 1500