Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
E-mail: sekretariat@bpsuwalki.pl

Wtorek - Piątek 9:00-18:00
Sobota 9:00-15:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach gromadzi, opracowanuje, przechowuje i udostępnia zasoby biblioteczne ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących Suwałk i regionu.Prowadzi działalność informacyjną, bibliograficzną i wydawniczą zwłaszcza o Suwałkach i Suwalszczyźnie.Popularyzuje książki i czytelnictwo, prowadzi rozmaite formy pracy z czytelnikami służącymi popularyzacji sztuki, nauki oraz upowszechnianiu dorobku kulturalnego miasta
i regionu.Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach gromadzi, opracowuje, przechowuje i udostępnia zasoby biblioteczne ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących Suwałk i regionu. Prowadzi działalność informacyjną, bibliograficzną i wydawniczą zwłaszcza o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Jednym z ważniejszych zadań statutowych biblioteki jest prowadzenie działalności z zakresu upowszechniania wiedzy o regionie, kulturze słowa, sztuce książki, edukacji kulturalnej społeczeństwa. Biblioteka ma dobre kontakty z samorządem lokalnym i instytucjami kultury działającymi na terenie miasta. Biblioteka uczestniczy w opracowaniu oraz realizacji projektów finansowanych przez m.in. Unię Europejską.Na terenie miasta prowadzi 3 filie biblioteczne i Midicentrum – Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii. Jest wydawcą „DwuTygodnika Suwalskiego”.

Zapraszamy na koncert, na którym usłyszą Państwo znane utwory wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i patetyczne, patriotyczne i miłosne, czyli to co najpiękniejsze w naszej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach. Na okrasę znane piosenki do tekstów urodzonego w Suwałkach Leszka Aleksandra Moczulskiego z „Korowodem” (muzyka Marka Grechuty) na czele.

KUBA MICHALSKI

KONCERT „ACH – POEZJA!” czyli śpiewane wiersze

Asnyka, Leśmiana, Staffa, Herberta i Leszka A. Moczulskiego

SOBOTA, 20 PAŹDZIERNIKA 2018, godz. 17.00

BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. MARII KONOPNICKIEJ w SUWAŁKACH

ul. Emilii Plater 33A

WSTĘP WOLNY. Obowiązują wejściówki do odebrania w Bibliotece

Utworów Kuby Michalskiego można posłuchać na YouTube, np:

DESZCZ JESIENNY (Staff) youtu.be

DZIEWCZYNA (Leśmian): youtu.be

ULEWA (Asnyk): youtu.be

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe.

Najnowsze płyty: „Ach-poezja!” i „Asnyk” będzie można nabyć po koncercie.
KUBA MIICHALSKI.jpg

KUBA MIICHALSKI.jpg KUBA MIICHALSKI

Czytelnia Książek w dniach od 20 września do 31 grudnia 2018 r. będzie nieczynna z powodu remontu.

katarzyna5
weronika4