Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
[awatar]
Poznań WBPiCAK
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 61 66 40 873
Województwo: wielkopolskie
Adres: Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI

poniedziałek, wtorek, czwartek
10:00-18:00

środa, piątek
godz. 9:00-16:00

tel. 61 66 40 873
www.wbp.poznan.pl

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej na ul. Kramarskiej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Przy ul. Kramarskiej 32 użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że od 25 września do 17 listopada 2017 r. wypożyczalnia na ulicy Prusa 3 i ulicy Kramarskiej 32 będą NIECZYNNE z powodu kontroli księgozbioru.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia

Dyrekcja i Pracownicy
Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Jednocześnie informujemy, że termin zwrotu książek wypożyczonych w okresie od 25 sierpnia do 22 września br. będzie automatycznie przedłużony na czas zamknięcia obu Wypożyczalni. Książki należy zwrócić najpóźniej do dnia 1 grudnia br. (zwrot po tym terminie będzie podlegał regulaminowemu naliczeniu kar za przetrzymywanie książek).

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2017-3-7
T18:00

plakat-SP-A3_45_ver_01.jpg
Zapraszamy na 45 spotkanie z Seryjnymi poetami!

Prowadzenie: Marcin Jaworski
Wstęp wolny.
Promowane książki:
Edward Pasewicz, Miejsce, Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 130
pasewicz_miejsce_okladka_z-pdf.jpg

Maciej Woźniak, Obywatelstwo podwójnego kraju, Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 131 Wozniak_okladka_z-pdf_1.jpg

Jacek Napiórkowski, Święto, Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 127 Napiorkowski_Swieto.jpg

plakat-SP-A3_45_ver_01.jpg plakat-SP-A3_45_ver_01
jpg, 2.3 MiB, 3508x4961
pasewicz_miejsce_okladka_z-pdf.jpg pasewicz_miejsce_okladka_z-pdf
jpg, 2.1 MiB, 1869x2521
Wozniak_okladka_z-pdf_1.jpg Wozniak_okladka_z-pdf_1
jpg, 2.6 MiB, 1897x2551
Napiorkowski_Swieto.jpg Napiorkowski_Swieto
jpg, 287 KiB, 965x1280
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2017-4-12
T10:00

kultura-czytania-2-www.png Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zaprasza na konferencję KULTURA CZYTANIA do Poznania 12-13 kwietnia 2017 r. To druga edycja tego przedsięwzięcia (poprzednia w 2015 r. została wysoko oceniona przez uczestników).

Założeniem konferencji KULTURA CZYTANIA 2017 jest prezentacja różnorodnych podejść do słowa, tekstu, książki, mających na celu komunikowanie się. Komunikacja może odbywać się poprzez język, kulturę, literaturę. Książka jest komunikatem skierowanym do czytelnika, akceptowanym lub nieakceptowanym przez czytelnika.

Rozpatrując zagadnienie komunikacji, warto zauważyć zjawiska stwarzające bariery, np. komunikat, który przeradza się w manipulację, mowę nienawiści, dyskryminację osoby lub grupy. Szczególnie narażone na te zagrożenia są osoby z niep­ełno­spra­wnoś­ciami.

Bibliotekarz a czytelnik – istnieje specyficzna łączność między bibliotekarzem a osobami z różnych środowisk o obniżonej zdolności komunikowania się, tj. osobami z dysfunkcjami (osoby z autyzmem, niesłyszący, niewidomi, niepełnosprawni ruchowo), imigrantami, osobami z grup społecznie wykluczonych – dziećmi z dysfunkcyjnych rodzin, więźniami, bezrobotnymi. Warto znać odpowiednie klucze komunikacyjne, aby nie stwarzać barier.

Pisarze, ilustratorzy, tłumacze, recenzenci książek wysyłają specyficzne, subiektywne komunikaty do odbiorców jakimi są czytelnicy.

We wszystkich kontekstach pojawia się bibliotekarz. Staje się on swego rodzaju łącznikiem. Jest profesjonalistą, wie, że do pełnienia takich funkcji potrzebne są umiejętności, zdolności oraz wiedza na wielu płaszczyznach. Tę konferencję przygotowujemy właśnie dla Bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że program zainteresuje Państwa i spotkamy się w kwietniu w Poznaniu.

Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych i szkolnych całego kraju. kultura-czytania-2-www_1.png

kultura-czytania-2-www_1.png kultura-czytania-2-www_1
png, 28 KiB, 800x550
kultura-czytania-2-www.png kultura-czytania-2-www
png, 48 KiB, 800x550
Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy!
W naszym katalogu online istnieje możliwość wyszukiwania wg gatunków powieści. Wystarczy tylko że w polu "hasło przedmiotowe" wpiszecie:
- powieść grozy lub thriller, horror;
- powieść historyczna;
- romans;
- powieść fantastyczna lub fantastyka;
- powieść sensacyjna lub sensacja;
- powieść przygodowa;
- powieść kryminalna lub kryminał

Owocnych poszukiwań! ;)😉

Komentarze (0)

Ibuk-Nasbi_2.jpg Kody czekają!

Już dziś zgłoście się do wypożyczalni po indywidualne kody dostępu do platform IBUK Libra i NASBI!
Czekają na Was tysiące publikacji online wykupionych przez WBPiCAK! Zapraszamy ;)😉

Ibuk-Nasbi_2.jpg Ibuk-Nasbi_2
jpg, 160 KiB, 758x935
Komentarze (0)

W katalogu online WBPiCAK pojawiły się nowe funkcje: zdalny zapis (rejestracja czytelnika przez internet) oraz możliwość zgłoszenia bibliotekarzowi propozycji zakupu książek.

Szczegóły: www.wbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Academica.jpg
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury proponuje czytelnikom nową usługę.
Już teraz można przyjść i skorzystać z cyfrowej wypożyczalni międ­zybi­blio­tecz­nej Academica. Udostępniane są wyłącznie na miejscu dokumenty elektroniczne w liczbie 989 522, w tym: podręczniki, skrypty, artykuły oraz czasopisma, a także literatura piękna i zbiory specjalne. Potrzebne materiały dostępne będą od razu.

Wystarczy przyjść do WBPiCAK i skorzystać ze specjalnych terminali komputerowych w Wypożyczalni przy Prusa 3 oraz w Pracowni przy Kramarskiej 32. Bez przeszkód można przeglądać udostępnione zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Korzystanie z systemu Academica jest darmowe. Wyszukiwanie jest proste i intuicyjne. Z systemu można korzystać w godzinach otwarcia wypożyczalni. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nową ofertą.

Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do kontaktu w bibliotece oraz zapoznaniem się ze szczegółami na stronie academica.edu.pl.

Academica.jpg Academica
jpg, 10 KiB, 491x168
Komentarze (0)

W maju 2014 r. wystartował dostęp do wybranych kategorii e-booków na platformie IBUK libra (łącznie jest to ponad 8.000 książek). Czytelnia liczy kilkanaście tysięcy publikacji spec­jali­styc­znyc­h, naukowych, popu­larn­onau­kowy­ch oraz bele­trys­tycz­nych­, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny.

Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) przez stronę www.libra.ibuk.pl.
Aby skorzystać z oferty w domu Czytelnik zgłasza się po darmowy PIN do wypożyczalni WBPiCAK w Poznaniu, ul. Prusa 3.
IBUK_plakat_a3.jpg
Instrukcja dla użytkowników serwisu:
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie www.libra.ibuk.pl.
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.
UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Szczegółowe informacje dostępne są w podanych załącznikach.

Komentarze (0)

nasbi.jpg Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum animacji Kultury udostępnia swoim czytelnikom platformę spec­jali­styc­znyc­h e-booków NASBI.
Zapraszamy do wypożyczalni WBPiCAK po kod dostępu – gwarantujemy zdalny dostęp do szerokiej oferty profesjonalnych e-booków, ich błyskawiczne wypożyczanie i wygodne korzystanie z publikacji.

Aby korzystać z usługi NASBI, należy założyć indywidualne konto na stronie nasbi.pl. Po aktywacji konta można korzystać ze zbiorów w siedzibie WBPiCAK.

Natomiast, jeśli istnieje potrzeba korzystania ze zbiorów poza biblioteką należy uzyskać kod dostępu od bibliotekarza. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij. Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości.

Pomoc dla użytkownika NASBI/OSBI – prezentacja w zakładce konto użytkownika na stronie nasbi.pl nasbi2.jpg

nasbi.jpg nasbi
jpg, 215 KiB, 2467x675
nasbi2.jpg nasbi2
jpg, 524 KiB, 675x2467
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
nati15015
pat_114
joanna.z.olszewska
zuzanna.marczuk0
Jack.Bright
usunięte konto
Złotów MBP
joanna.skiera-thomas
Mufka
Czerwonak GBP
kasjopea
magdapaczesna
seba1271
virako
quietus
dorota_pawlicka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo