Recenzje dla:
Pamiątki detektywa Pozytywki/ Grzegorz Kasdepke
-
Detektyw Pozytywka to bardzo barwna postać. Ma swe biuro na poddaszu kamienicy. To agencja Różowe Okulary. Ale trudno mu o dorosłych klientów. Odwiedzają go przede wszystkim dzieci, które mają swe drobne problemy. Pan Pozytywka zawsze stara się im jakoś pomóc, czym zyskuje ich duże zaufanie. Polega ona raczej na objaśnianiu otaczającego ich świata, niż na rzeczywistym rozwiązywaniu jakichś iście kryminalnych spraw. Trudno więc ją nazwać książką o charakterze detektywistycznym. Zagadki, które rzekomo są do rozwiązania wynikają z braku dostatecznej wiedzy bohaterów na poszczególne tematy, a nie z czyjejś przestępczej działalności. Książka ta zatem nie do końca oddaje ducha prawdziwej opowieści detektywistycznej, ale grunt że bawi dzieci i nieco również uczy. Jest intrygującą historią na start w świat zagadek „kryminalnych”.