Recenzje dla:
  • Interesująca. Nie jest to thriller a powieść psychologiczna. Nie należy spodziewać się zaskakującej akcji. Ciekawym zabiegiem jest pokazanie zdarzeń z różnych punktów widzenia, czyli czytelnik nie tyle odkrywa zdarzenia ile ich postrzeganie.
  • Nie zaskakuje. Tak do połowy miałam wrażenie, że wydarzy się coś nies­podz­iewa­nego­, potem to już tylko chciałam wiedzieć jak się skończy.
  • Dość nudna, nieciekawa książka, która na pewno nie jest thrillerem. Nawet jako ksiązka obyczajowa dość nudna
  • Świetnie napisana książka psychologiczna , może nawet i najlepsza w dorobku tej autorki
  • Książka nie zaskakuje zakończeniem ale jest interesująca pod względem problematyki. Porusza problem tytułowego dylematu i wiążące się z nim konsekwencje. Czyta się ją miło i przyjemnie.
  • Jestem wielką fanką twórczości tej autorki. Przeczytałam jak dotąd wszystkie jej powieści i począwszy od "Za zamkniętymi drzwiami" niezmiennie jestem oczarowana jest sposobem budowania fabuły. • Najnowsza powieść jest jednak zupełnie inna od tych, do których przyzwyczaiła swoich czytelników autorka. Czy jest zatem gorsza? Absolutnie nie, śmiem nawet twierdzić, że pod względem rysu char­akte­rolo­gicz­nego postaci i wiel­opoz­iomo­wośc­i spojrzenia na opisane wydarzenia jest to najlepsza pozycja. • Fabuła umiejscowiona jest głównie w ogrodzie przyległym do stuletniego domu, należącego do Liv i Adama, rodziców Josha i Marnie. Liv, która obchodzi właśnie 40-ste urodziny, z pomocą rodziny, planuje wydać tego wieczoru wystawne przyjęcie urodzinowe. Przyjęcie, którego organizację planowała od lat, a które ma jej niejako zrekompensować brak wesela. • Jej mąż Adam jest ogromnie zaangażowany w przygotowania, pragnąc aby był to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu jego żony. W tajemnicy przed nią planuje więc dodatkowy prezent-niespodziankę. W porozumieniu z córką Marnie, która studiuje w Hongkongu planuje jej niespodziewany przyjazd, który z całą pewnością ucieszyłby ogromnie Liv. • Marnie ma dotrzeć do rodzinnego domu późnym wieczorem, po odbyciu kilku lotów, gdyż nie decyduje się na bezpośrednie połączenie. Niestety w wyniku katastrofy lotniczej, jej samolot rozbija się tuż po wylocie z lotniska w Kairze, a informacja o tym dociera do Adama - który nie chcąc ranić żony, w tak ważnym dla niej dniu postanawia chwilowo zachować ją w tajemnicy. • Tajemnicę ukrywa również przed Adamem Liv, pragnąc chronić swojego męża przed ciężarem prawdy. • Swoje piętno na relacjach rodzinnych odciskają też wydarzenia z przeszłości. Jedne z pozoru błahe, inne dość istotne - wszystkie zsumowane tworzą niewidzialne mury pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny, które powoli znikają pod wpływem momentów szczerości. • Genialne zarysowanie postaci i przedstawienie wydarzeń z wielu perspektyw to największe atuty tej powieści. Ukazanie, że dobre chęci i troska o drugą osobę, w formie w jakiej jest postrzegana przez jedną osobę - wcale nie musi być dobra dla drugiej. Przedstawienie jak brak szczerości i otwartości wpływa na wzajemne relacje. • Wiem, że wiele osób po lekturze "Dylematu" czuło się zawiedzionych. To prawda, że nie znajdziemy w tej książce tej mroczności, do której przyzwyczaiła nas autorska. Jednak mimo wszystko uważam, że ta powieść psychologiczna (bo tak należy postrzegać tę książkę) jest genialna i zasługuje na uwagę.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo