• polecam gorąco
  • Koniecznie należy przeczytać - życie potrafi zaskakiwać, często w bardzo przykry sposób. Tylko czy umiemy z tym żyć?
  • Lisa Genova w swoich książkach pokazuje, że jest specjalistką od chorób ciężkich. Rozmawia z chorymi, jest uczestnikiem ich codziennego życia, by potem przekazać to czego sama się nauczyła w swoich powieściach. Tak jest i tym razem. Zwyczajna rodzina, zwykli ludzie tacy jak my, dotknięci ciężką nieuleczalną chorobą. • Fenomen tej książki polega na tym, że autorka w prosty sposób potrafi przekazać bardzo trudną historię. Ta książka w moich oczach, ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Ma przybliżyć czytelnikowi chorobę jaką jest Huntington, oswoić ją. Ta książka, to również udział w projekcie akcji pomocy osobą cierpiącym na tę chorobę i badań nad nią. • Poza walorami edukacyjnymi to niezwykle przejmująca opowieść o walce z chorobą. • Powieść Genovy wywołuje dużo emocji. Historia choroby, która powoli zabija Joego i odbiera mu godność, wzrusza i przygnębia. Z drugiej jednak strony patrząc na walkę głównego bohatera, jego wewnętrzną siłę, że nie zamierza się poddać chorobie, patrząc na jego rodzinę, która niewzruszenie trwa przy jego boku, dodaje nadziei i siły. • "Każdy oddech jest ryzykiem. Miłość jest powodem, dla którego oddychamy" • "Sekret O' Brienów" to wzruszająca i wstrząsająca powieść, która pokazuje jak niewiele potrzeba, by to na co pracowaliśmy latami, szczęście, praca, nasza przyszłość, w ciągu sekundy rozpadło się jak domek z kart. Pokazuje też jak wielka siła tkwi w rodzinie, w miłości i wsparciu bliskich, bo to właśnie dzięki nim chcemy walczyć o kolejny normalny dzień i godne życie. • Bardzo mądra i dająca nadzieję historia.
  • Na szczęśliwą rodzinę O'Brienów spada ogromny ciężar, który nosi nazwę choroba Huntingtona.Co to dla nich oznacza?Jakie niesie za sobą konsekwencje? Jak zmieni się ich życie z tą straszną diagnozą, przez którą umarła ich babcia, teraz choruje ojciec, a praw­dopo­dobi­eńst­wo, że zachorują dzieci wynosi 50%?
  • Kolejna powieść Genovy, która wzrusza, zmusza do refleksji oraz głęboko zapada w pamięć. Tym razem traktuje o mało znanej chorobie Huntingtona. Jej ofiarą staje się Joe O'Brien bostoński policjant, katolik, kochający mąż i ojciec czworga dzieci. O chorobie dowiaduje się całkowicie niespodziewanie, będąc w kwiecie wieku, w pełni sił oraz ogromnej chęci życia. Jednakże los bywa złośliwy i zsyła na rodzinę O'Brienów strach, lęk przed tym śmiertelnym schorzeniem i niepewność dotyczącą przyszłości jej przyszłych pokoleń. Mimo wszystkich tych obaw ich więzy rodzinne zacieśniają się coraz bardziej, dzięki czemu znacznie łatwiej jest im wspólnie zmierzyć się z chorobą ojca. "Sekret O'Brienów" to niesamowita historia opowiadająca o sile ludzkiej miłości i ogromnej wartości rodziny. To powieść, przy której nie sposób nie uronić ani jednej łzy. Serdecznie polecam...

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo