1 2 3 4

jpg, 12 KiB, 268x151
jpg, 22 KiB, 300x427
Komentarze (0)

Rosnąca w ciągu dziejów popularność warcab zaprowadziła je na sam szczyt, czyniąc z nich w XX wieku dyscyplinę sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata.
Swoje małe mistrzostwa mieliśmy i My! A wszystko to dzięki Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec, która w ramach „Warcaboferii” zorganizowała dla naszych najmłodszych dzieci I Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Grodziec.
W ramach podjętego działania odbyły się trzy spotkania (6,8,10, lutego 2017 r. ), w czasie których dzieci, w wieku od 6 do 12 lat doskonaliły swoje umiejętności gry w warcaby, gdzie w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym” rozegrały ogółem 26 pojedynków.
Turniej odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Cisza panująca w książnicy wiedzy pozwoliła graczom na skupienie i pełne zaangażowanie w walkę o zwycięstwo.
Ostatecznie najlepszym warcabistą okazał się Patryk Czech ze SP w Grodźcu. Wygrał on 23 mecze i zdobył 46 punktów, w ten sposób uzyskując tytuł Mistrza rozgrywek. Drugie miejsce z dorobkiem 45 punktów zajęła Dominika Woźniak ze SP w Królikowie. Przysłowiowym „rzutem na taśmę” podium wywalczył Maciej Dąbrowski ze SP w Grodźcu, pokonując w ostatnim starciu swojego kolegę ze szkoły – Jakuba Goździka.
Na uczestników zawodów czekały medale, dyplomy i wyróżnienia, które wręczyła Wójt Gminy w asyście kierownika Biblioteki.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i spotkaniach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam wiele radości.